Filozofia, religia i religioznawstwo

Obniżka!

-10%

WYCHOWANIE WE WSPÓLNOCIE Z QUMRAN Zobacz większe

WYCHOWANIE WE WSPÓLNOCIE Z QUMRAN Krzysztof Pilarz

NOM7688117

Nowy produkt

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,60 zł.

Więcej szczegółów

39,60 zł brutto

44,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Wychowanie we wspólnocie z Qumran
Autor Krzysztof Pilarz
Wydawnictwo Nomos
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2013
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 364
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-117-1
EAN/UPC 9788376881171
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Autor w omawianym tekście wykazuje się bardzo dobrą znajomością tematu, zarówno w zakresie wiedzy pedagogicznej (historia wychowania), jak też biblijnej (zwłaszcza okresu międzytestamentalnego) oraz szerzej religioznawczej […]. Jest to szczegółowe i bardzo rzetelnie przeprowadzone studium analityczno-krytyczne, napisane z pasją i znawstwem problemu.

Z recenzji prof. dra hab. Henryka Hoffmanna

Podziw i respekt wzbudza odwaga badawcza Autora, który podjął się niezwykle trudnego zadania rekonstrukcji oraz opisu procesów wychowania we wspólnocie z Qumran. […] Wartością książki jest to, że pokazuje ona w szeroko zarysowanym oraz dobrze udokumentowanym tle kulturowo-historycznym prawdopodobne funkcjonowanie wspólnoty Qumran. Czyni to w sposób dostępny także dla mniej zorientowanego czytelnika. […] Biorąc pod uwagę fakt, że praca ma charakter historyczny, warto podkreślić pokorę z jaką Autor książki podchodzi nie tylko do samych badań, ale też do prezentacji ich wyników. Nie formułuje ich w postaci niepodważalnych i udowodnionych tez, ile raczej przedstawia je jako udokumentowane hipotezy, które skłaniają czytelnika do własnej refleksji i wydawania osobistego o nich sądu.
Z recenzji prof. dra hab. Zbigniewa Marka SJ


O autorze:

KRZYSZTOF PILARZ (ur. 1980) – dr nauk humanistycznych, pedagog, teolog, specjalista terapii uzależnień, terapeuta TSR, biegły sądowy ds. uzależnień. Adiunkt na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół zagadnień z dziedziny biblistyki (teologia biblijna, semantyka języków biblijnych, qumranologia) oraz terapii. Pierwszą pasję realizuje głównie w pracy naukowej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, natomiast drugą od blisko dziesięciu lat jako terapeuta w wielu ośrodkach dla osób uzależnionych oraz bezdomnych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, realizując programy z zakresu profilaktyki i resocjalizacji. Za badania nad nowymi formami terapii otrzymał grant naukowy w programie „Krok w przyszłość”. Prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec trójki dzieci.

Napisz opinię
WYCHOWANIE WE WSPÓLNOCIE Z QUMRAN Krzysztof Pilarz

WYCHOWANIE WE WSPÓLNOCIE Z QUMRAN Krzysztof Pilarz


Śledź nas na Facebooku