Przedmiotem pracy jest stosunek do śmierci i doświadczenie śmierci, uwarunkowane kulturą i w jej ramach religijnością, wśród Polaków zesłanych w głąb ZSRR w latach 1940 i 1941. O wartości pracy stanowi nie tylko jej przedmiot, tak istotny dla zrozumienia dziejów narodu, ale także niezwykle szeroka baza materiałowa oraz sposób ujęcia problematyki.
Książka jest aktualizacją danych o mieszkańcach, ich życiu i przeobrażeniach w tym największym z afrykańskich państw. Omawia i ilustruje podstawowe aspekty życia codziennego północnosudańskich wieśniaków w dwóch zasadniczych sferach: kultury materialnej oraz obyczajowości. Ukazuje i analizuje przejawy i efekty zmian kulturowych, które zaszły na tym...
Podniszczona okładka. Wnętrze książki - stan bardzo dobry minus.
Przedmiotem pracy są nowe trendy w sztuce chińskiej, które pojawiły się na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Jest to monografia w dużej mierze pionierska - w światowej literaturze przedmiotu można znaleźć niewiele opracowań poświęconych współczesnej kulturze artystycznej Chin, która jest bez wątpienia terra incognita dla człowieka Zachodu.