Psychologia i socjologia

POLITYZACJA CIAŁA. MIĘDZY DYSKURSEM PUBLICZNYM A TEORIĄ SOCJOLOGICZNĄ Sylwia Breczko

NOM76881614

Nowy produkt

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

42,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Polityzacja ciała
Podtytuł Między dyskursem publicznym a teorią socjologiczną
Autor Sylwia Breczko
Wydawnictwo Nomos
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2013
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 314
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-161-4
EAN/UPC 9788376881614
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Książka jest interesującą próbą pokazania jak w dyskursie publicznym kulturowe znaczenia ciała są obciążone politycznymi znaczeniami, jak wyznacza się granice tego, co w cielesności jest traktowane jako prywatne, indywidualne, polityczne, niepodważalne czy polegające negocjacji. […] Sądzę, że publikacja stanie się interesującą lekturą nie tylko dla socjologów czy antropologów.
Z recenzji dr hab. Beaty Łaciak, prof. UW

Dla autorki celem badawczym jest prześledzenie zmieniających się norm i wzorów dotyczących ciała w Polsce po 1989 roku przy wykorzystaniu kategorii i narzędzi z zakresu socjologii ciała. Realizacja tego celu nie zaowocowała apologią socjologii ciała, ale wyważoną, krytyczną propozycją uprawiania tej dyscypliny […]. Podkreślmy, że ta propozycja jest zarówno ulokowana w ogólnym zapleczu nauk społecznych, jak i oparta na będącym efektem własnych badań materiale empirycznym. […] Jestem przekonana, że potencjalne grono jej odbiorców obejmuje zarówno studentów, pracowników naukowych, jak i czytelników zainteresowanych otaczającą ich i współtworzoną przez nich rzeczywistością społeczną.
Z recenzji prof. dr hab. Anny Titkow


O autorce:
Sylwia Breczko – socjolożka, absolwentka Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii pan. Publikowała między innymi w „Kulturze i Społeczeństwie” oraz w „Kulturze Współczesnej”, a także w publikacjach zbiorowych: Ucieleśnienia II (red. Joanna Bator i Anna Wieczorkiewicz), Retoryka ciała w dyskursie publicznym (red. Robert Cieślak) oraz Teatr płci (red. Małgorzata Bieńkowska-Ptasznik i Jacek Kochanowski). Od 2005 roku profesjonalnie związana z rynkiem wydawniczym.

Napisz opinię
POLITYZACJA CIAŁA. MIĘDZY DYSKURSEM PUBLICZNYM A TEORIĄ SOCJOLOGICZNĄ Sylwia Breczko

POLITYZACJA CIAŁA. MIĘDZY DYSKURSEM PUBLICZNYM A TEORIĄ SOCJOLOGICZNĄ Sylwia Breczko


Śledź nas na Facebooku