Psychologia i socjologia

WYMIANA I WŁADZA W ŻYCIU SPOŁECZNYM Peter M. Blau

NOM76880082

Nowy produkt

Moim zamiarem nie jest przedstawienie systematycznej teorii struktury społecznej; zamiar jest o wiele skromniejszy. Rdzeń teorii społeczeństwa powinien wyjaśniać złożoną współzależność pomiędzy podstrukturami wielu typów, które krzyżują się ze sobą często na różnych poziomach.

Więcej szczegółów

29,99 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Wymiana i władza w życiu społecznym
Autor Peter M. Blau
Redakcja Zbigniew Karpiński
Tłumaczenie Anna Psuty-Zając, Paweł Zając
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2010
Seria Współczesne Teorie Socjologiczne
Format B-5
Oprawa TW-twarda
Liczba stron 318
Wersja językowa polska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-008-2
EAN/UPC 9788376880082
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Teorie socjologiczne interpretują i wyjaśniają ogólne procesy społeczne w oparciu o różne modele świata ludzkiego. W serii Współczesne Teorie Socjologiczne publikujemy najważniejsze dzieła reprezentujące te wizje rzeczywistości społecznej, które okazały się szczególnie znaczące po II wojnie światowej, i które uważamy za istotne do dzisiaj. Interesują nas również koncepcje socjologiczne będące przedmiotem debaty na przełomie XX i XXI wieku. To właśnie współczesna klasyka socjologiczna pozwala nam lepiej zrozumieć dzisiejszy i przyszły świat.
[Prof. Janusz Mucha]

Moim zamiarem nie jest przedstawienie systematycznej teorii struktury społecznej; zamiar jest o wiele skromniejszy. Rdzeń teorii społeczeństwa powinien wyjaśniać złożoną współzależność pomiędzy podstrukturami wielu typów, które krzyżują się ze sobą często na różnych poziomach. Propozycja takiej teorii naszkicowana została w ostatniej części tej książki. Wymaganym fundamentem systematycznej teorii struktury społecznej jest gruntowna wiedza o procesach zachodzących w ramach stosunków społecznych (processes of social association), począwszy od najprostszych, które cechują relacje interpersonalne między ludźmi, po najbardziej złożone odnoszące się do relacji w obrębie i między dużymi zbiorowościami. Owe procesy społeczne, z których wyłaniają się struktury związków społecznych, stanowią centrum uwagi prezentowanych analiz, które zostaną przedstawione w tej książce. Monografia ta traktowana może być jako prolegomena do teorii struktury społecznej.
[fragment książki, s. 27-28]

Napisz opinię
WYMIANA I WŁADZA W ŻYCIU SPOŁECZNYM Peter M. Blau

WYMIANA I WŁADZA W ŻYCIU SPOŁECZNYM Peter M. Blau


Śledź nas na Facebooku