Tertium

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II Zobacz większe

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II

TER-JAK12.2

Nowy produkt

Czy nasze przywiązanie do słowa nie utrudni opisu dzisiejszej semiosfery, które jest przestrzenią kulturową wielu kodów?

Więcej szczegółów

42,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Oblicza komunikacji 1. Tom II
Podtytuł Perspektywy badań nad tekstem, dyskursem i komunikacją
Redakcja Irena Kamińska-Szmaj, Tomasz Piekot, Monika Zaśko-Zielińska
Wydawnictwo Tertium
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2006
Seria Język a komunikacja 12
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 472
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 83-922234-4-6
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Pierwsza książka z serii "Oblicza komunikacji" poświęcona jest przyszłości i perspektywom badań nad komunikacją. Istotny jest przy tym kontekst kulturowy tego zagadnienia: żyjemy przecież w czasach, w których coraz częściej głosi się zmianę typu kultury. Symptomami tej nowej epoki są miedzy innymi kryzys słowa i ekspansja wizualności, przenikanie się wzorców komunikacyjnych i zanik wartości. Czy wobec powyższych przeobrażeń potrzebne są zmiany i uzupełnienia w ramach współczesnych dyscyplin, metodologii i teorii badawczych? Czy w tej sytuacji możliwe są wyczerpujące i spójne badania komunikacji, czy też niezbędna jest nowa humanistyka zintegrowana? Jak w świetle owych zmian rozumieć podstawowe pojęcia i terminy? Czy nasze przywiązanie do słowa nie utrudni opisu dzisiejszej semiosfery, które jest przestrzenią kulturową wielu kodów?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdzie Czytelnik w niniejszej książce. Składa się na nią zbiór artykułów przedstawicieli różnych dyscyplin, a zatem także różnych punktów widzenia. I mimo że to dopiero początek wspólnych poszukiwań, jedno jest pewne: współpraca lingwistów, medioznawców, psychologów, socjologów, politologów i przedstawicieli innych dyscyplin jest możliwa. "Oblicza komunikacji" są tego najlepszym przykładem.

Napisz opinię
OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II


Śledź nas na Facebooku