Tertium

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II View larger

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II

TER-JAK12.2

New product

Czy nasze przywiązanie do słowa nie utrudni opisu dzisiejszej semiosfery, które jest przestrzenią kulturową wielu kodów?

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

42,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Oblicza komunikacji 1. Tom II
Subtitle Perspektywy badań nad tekstem, dyskursem i komunikacją
Editor Irena Kamińska-Szmaj, Tomasz Piekot, Monika Zaśko-Zielińska
Publisher Tertium
Place of publication Kraków
Published 2006
Publishing series Język a komunikacja 12
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 472
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 83-922234-4-6
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Pierwsza książka z serii "Oblicza komunikacji" poświęcona jest przyszłości i perspektywom badań nad komunikacją. Istotny jest przy tym kontekst kulturowy tego zagadnienia: żyjemy przecież w czasach, w których coraz częściej głosi się zmianę typu kultury. Symptomami tej nowej epoki są miedzy innymi kryzys słowa i ekspansja wizualności, przenikanie się wzorców komunikacyjnych i zanik wartości. Czy wobec powyższych przeobrażeń potrzebne są zmiany i uzupełnienia w ramach współczesnych dyscyplin, metodologii i teorii badawczych? Czy w tej sytuacji możliwe są wyczepujące i spójne badania komunikacji, czy też niezbędna jest nowa humanistyka zintegrowana? Jak w świetle owych zmian rozumieć podstawowe pojęcia i terminy? Czy nasze przywiązanie do słowa nie utrudni opisu dzisiejszej semiosfery, które jest przestrzenią kulturową wielu kodów?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdzie Czytelnik w niniejszej książce. Składa się na nią zbiór artykułów przedstawicieli różnych dyscyplin, a zatem także różnych punktów widzenia. I mimo że to dopiero początek wspólnych poszukiwań, jedno jest pewne: współpraca lingwistów, medioznawców, psychologów, socjologów, politologów i przedstawicieli innych dyscyplin jest możliwa. "Oblicza komunikacji" są tego najlepszym przykładem.

Write a review
OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II


Follow us on Facebook