Kultura, sztuka i dziedzictwo

KOSZALIŃSKIE ZESZYTY MUZEALNE. TOM 23 Zobacz większe

KOSZALIŃSKIE ZESZYTY MUZEALNE. TOM 23

KOS

Nowy produkt

21,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Koszalińskie Zeszyty Muzealne. Tom 23
Wydawnictwo Muzeum w Koszalinie
Miejsce wydania Koszalin
Rok wydania 2001
Seria Koszalińskie Zeszyty Muzealne
Format B-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 240
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 0137-5261

Więcej informacji

SPIS TREŚCI:

Wstęp

Etnografia

Ostatni wiatrak w dawnym woj. koszalińskim / Urszula Dalska-Sienkiewicz, Juliusz Sienkiewicz (artykuł zawiera mapę i plan sytuacyjny Kowalewiczek, rysunki z rzutami i przekrojami wiatraka, czarno-białe zdjęcia wiatraka i jego wnętrza)

Historia
Wybrane rody pomorskie i ich heraldyczne związki z Polską / Andrzej Fijałkowski (artykuł zawiera rysunki herbów: rodziny von Maltzan, rodziny Melcyan, rodziny von der Goltz, rodziny von Borck, wolnych panów von der Goltzów, hrabiów von Herzberg, herbu Gulcz, herbu Prawdzic, herbu Gryzima, herbu Knut oraz pieczęci Hansa i Wolfa von der Gotzów z Curtow i Hansa z Curtow) Nieistniejący pomnik mordercy w Strachominie / Wojciech Łysiak (artykuł zawiera czarno-białe zdjęcie pomnika mordercy w Strachominie z 1925 roku) Z historii osady rybackiej i nadmorskiego letniska w Czajczu / Krystyna Rypniewska (artykuł zawiera mapy i plan sytuacyjny Czajcza oraz dwie czarno-białe fotografie miejscowości sprzed 1945 roku)

Historia sztuki
Secesyjne drzwi w Koszalinie / Dionizy Rypniewski Przedwojenna plastyka architektoniczna Joachima Utecha / Krystyna Rypniewska (artykuł zawiera czarno białe ilustracje prezentujące: kapitel z 1932 r. "Cztery wiatry", medalion z 1934 r. "Głowa Lutra", płaskorzeźbę z 1935 r. "Granitowy rycerz", rzeźbę z 1938 r. "Strażnik drzwi", sgraffito z 1938 r. "Powietrze i woda" oraz wypukłorzeźbę z 1940/41 r. "Turandot")

Muzealnictwo
Zarys dziejów dawnego Muzeum Regionalnego w Nowogardzie / Ignacy Skrzypek

Odkrycia - nabytki
Nieznane groby megalityczne w dolinie Radwi, (Mostowo, gm. Manowo, stanowiska 1 i 2) / Jolanta Ilkiewicz Topór kamienny z mierzei jeziora Kopań (Kopań, gm. Darłowo, stanowisko 31) / Jolanta Ilkiewicz Bransoleta brązowa z miejscowości Czarne Małe, gm. Czaplinek, pow. Drawsko Pomorskie, woj. zachodniopomorskie, stanowisko 14 (AZP: 28-22, nr 24) / Ignacy Skrzypek Nie odzyskany skarb!? / Ignacy Skrzypek Dokumenty erekcyjne pocztowego Osiedla im. Storma w Koszalinie z dnia 19 czerwca 1926 roku / Danuta Szewczyk Sprawozdanie z działalności Muzeum Okręgowego w Koszalinie w latach 1998-1999 / Urszula Dalska-Sienkiewicz Sprawozdanie z działalności Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w latach 1998-1999 / Anna Wróbel Sprawozdanie z działalności Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie za lata 1998-1999 / Janusz Kopydłowski Sprawozdanie z działalności Muzeum Regionalnego w Człuchowie za lata 1998-1999 / Ewa Homa-Rożek Sprawozdanie z działalności Muzeum w Lęborku 1998-1999 / Grażyna Przykucka
UWAGA: Przygięta przednia okładka

Napisz opinię
KOSZALIŃSKIE ZESZYTY MUZEALNE. TOM 23

KOSZALIŃSKIE ZESZYTY MUZEALNE. TOM 23


Produkty powiązane

Śledź nas na Facebooku