Culture, Art & Heritage

KOSZALIŃSKIE ZESZYTY MUZEALNE. TOM 23 View larger

KOSZALIŃSKIE ZESZYTY MUZEALNE. TOM 23

New product

21,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Koszalińskie Zeszyty Muzealne. Tom 23
Publisher Muzeum w Koszalinie
Place of publication Koszalin
Published 2001
Publishing series Koszalińskie Zeszyty Muzealne
Size B-5
Cover paperback
Number of pages 240
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 0137-5261

More info

SPIS TREŚCI:

Wstęp

Etnografia

Ostatni wiatrak w dawnym woj. koszalińskim / Urszula Dalska-Sienkiewicz, Juliusz Sienkiewicz (artykuł zawiera mapę i plan sytuacyjny Kowalewiczek, rysunki z rzutami i przekrojami wiatraka, czarno-białe zdjęcia wiatraka i jego wnętrza)

Historia
Wybrane rody pomorskie i ich heraldyczne związki z Polską / Andrzej Fijałkowski (artykuł zawiera rysunki herbów: rodziny von Maltzan, rodziny Melcyan, rodziny von der Goltz, rodziny von Borck, wolnych panów von der Goltzów, hrabiów von Herzberg, herbu Gulcz, herbu Prawdzic, herbu Gryzima, herbu Knut oraz pieczęci Hansa i Wolfa von der Gotzów z Curtow i Hansa z Curtow) Nieistniejący pomnik mordercy w Strachominie / Wojciech Łysiak (artykuł zawiera czarno-białe zdjęcie pomnika mordercy w Strachominie z 1925 roku) Z historii osady rybackiej i nadmorskiego letniska w Czajczu / Krystyna Rypniewska (artykuł zawiera mapy i plan sytuacyjny Czajcza oraz dwie czarno-białe fotografie miejscowości sprzed 1945 roku)

Historia sztuki
Secesyjne drzwi w Koszalinie / Dionizy Rypniewski Przedwojenna plastyka architektoniczna Joachima Utecha / Krystyna Rypniewska (artykuł zawiera czarno białe ilustracje prezentujące: kapitel z 1932 r. "Cztery wiatry", medalion z 1934 r. "Głowa Lutra", płaskorzeźbę z 1935 r. "Granitowy rycerz", rzeźbę z 1938 r. "Strażnik drzwi", sgraffito z 1938 r. "Powietrze i woda" oraz wypukłorzeźbę z 1940/41 r. "Turandot")

Muzealnictwo
Zarys dziejów dawnego Muzeum Regionalnego w Nowogardzie / Ignacy Skrzypek

Odkrycia - nabytki
Nieznane groby megalityczne w dolinie Radwi, (Mostowo, gm. Manowo, stanowiska 1 i 2) / Jolanta Ilkiewicz Topór kamienny z mierzei jeziora Kopań (Kopań, gm. Darłowo, stanowisko 31) / Jolanta Ilkiewicz Bransoleta brązowa z miejscowości Czarne Małe, gm. Czaplinek, pow. Drawsko Pomorskie, woj. zachodniopomorskie, stanowisko 14 (AZP: 28-22, nr 24) / Ignacy Skrzypek Nie odzyskany skarb!? / Ignacy Skrzypek Dokumenty erekcyjne pocztowego Osiedla im. Storma w Koszalinie z dnia 19 czerwca 1926 roku / Danuta Szewczyk Sprawozdanie z działalności Muzeum Okręgowego w Koszalinie w latach 1998-1999 / Urszula Dalska-Sienkiewicz Sprawozdanie z działalności Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w latach 1998-1999 / Anna Wróbel Sprawozdanie z działalności Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie za lata 1998-1999 / Janusz Kopydłowski Sprawozdanie z działalności Muzeum Regionalnego w Człuchowie za lata 1998-1999 / Ewa Homa-Rożek Sprawozdanie z działalności Muzeum w Lęborku 1998-1999 / Grażyna Przykucka
UWAGA: Przygięta przednia okładka

Write a review
KOSZALIŃSKIE ZESZYTY MUZEALNE. TOM 23

KOSZALIŃSKIE ZESZYTY MUZEALNE. TOM 23


Accessories

Follow us on Facebook