Pedagogika, dydaktyka i logopedia

RZECZPOSPOLITA KOMPETENTNA. ŚWIADOMOŚĆ OBYWATELSKA W PROCESIE EDUKACJI Anna Matuszek, Piotr Wiroński Zobacz większe

RZECZPOSPOLITA KOMPETENTNA. ŚWIADOMOŚĆ OBYWATELSKA W PROCESIE EDUKACJI Anna Matuszek, Piotr Wiroński

AKA

Nowy produkt

Prezentowana książka jest zbiorem propozycji ukazujących możliwości, jakimi dysponuje nauczyciel, który ucząc i wychowując, zamierza kształtować postawy obywatelskie i powiązane z ideą obywatelskości postawy patriotyczne.

Więcej szczegółów

32,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Rzeczpospolita kompetentna
Podtytuł Świadomość obywatelska w procesie edukacji
Autor Anna Matuszek, Piotr Wiroński
Wydawnictwo Avalon
Rok wydania 2008
Format 25,0 cm x 17,5 cm
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 227
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60448-53-3

Więcej informacji

Prezentowana książka jest zbiorem propozycji ukazujących możliwości, jakimi dysponuje nauczyciel, który ucząc i wychowując, zamierza kształtować postawy obywatelskie i powiązane z ideą obywatelskości postawy patriotyczne. Troska o społeczeństwo obywatelskie wynika z przekonania, że bez niego nie można zbudować nowoczesnego, demokratycznego państwa, wpisującego się w standardy europejskiej tradycji. Mowa tu oczywiście o Europie wartości, poprzez które reralizuje się jednostka w społeczeństwie.

Piotr Wiroński – doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauczyciel języka polskiego w liceum. Twórca programów autorskich, w tym cyklu zajęć „Edukacja obywatelska”. Pomysłodawca i wychowawca pierwszej w Polsce klasy obywatelskiej nastawionej na kształcenie prospołeczne. Autor licznych publikacji z zakresu trenerstwa i metodyki oświatowej. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania. Od dziesięciu lat prowadzi szkolenia dla biznesu, oświaty i samorządu. Inicjator licznych przedsięwzięć młodzieżowych, były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa. Radny Dzielnicy VI miasta Krakowa od roku 2002. W kadencji 2006–2010 członek Zarządu Rady.

Anna Matuszek – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiów podyplomowych z zakresu dydaktyki języka polskiego w zreformowanej szkole oraz zarządzania oświatą. Wieloletnia współpracowniczka Katedry Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej UJ. Wychowawczyni młodzieży, nauczycielka języka polskiego i opiekunka Samorządu Szkolnego. Autorka licznych wypowiedzi i publikacji dotyczących kształcenia i wychowania. Współtwórczyni oraz członkini Zarządu Stowarzyszenia Innowatorów Edukacyjnych. Autorka projektu zmian w sposobie oceniania wypracowań maturalnych z języka polskiego i współautorka projektu zmiany ustnego egzaminu maturalnego. Członkini Zarządu Rady Dzielnicy II miasta Krakowa, radna w kadencji 2006–2010.

Napisz opinię
RZECZPOSPOLITA KOMPETENTNA. ŚWIADOMOŚĆ OBYWATELSKA W PROCESIE EDUKACJI Anna Matuszek, Piotr Wiroński

RZECZPOSPOLITA KOMPETENTNA. ŚWIADOMOŚĆ OBYWATELSKA W PROCESIE EDUKACJI Anna Matuszek, Piotr Wiroński


Śledź nas na Facebooku