Pedagogy, Didactics & Speech Therapy Literature

Anna Matuszek, Piotr Wiroński RZECZPOSPOLITA KOMPETENTNA. ŚWIADOMOŚĆ OBYWATELSKA W PROCESIE EDUKACJI View larger

Anna Matuszek, Piotr Wiroński RZECZPOSPOLITA KOMPETENTNA. ŚWIADOMOŚĆ OBYWATELSKA W PROCESIE EDUKACJI

AKA

New product

1 Item

Warning: Last items in stock!

32,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Rzeczpospolita kompetentna
Subtitle Świadomość obywatelska w procesie edukacji
Author Anna Matuszek, Piotr Wiroński
Publisher Avalon
Published 2008
Size 25,0 cm x 17,5 cm
Cover paperback
Number of pages 227
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60448-53-3

More info

Prezentowana książka jest zbiorem propozycji ukazujących możliwości, jakimi dysponuje nauczyciel, który ucząc i wychowując, zamierza kształtować postawy obywatelskie i powiązane z ideą obywatelskości postawy patriotyczne. Troska o społeczeństwo obywatelskie wynika z przekonania, że bez niego nie można zbudować nowoczesnego, demokratycznego państwa, wpisującego się w standardy europejskiej tradycji. Mowa tu oczywiście o Europie wartości, poprzez które reralizuje się jednostka w społeczeństwie.

Piotr Wiroński – doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauczyciel języka polskiego w liceum. Twórca programów autorskich, w tym cyklu zajęć „Edukacja obywatelska”. Pomysłodawca i wychowawca pierwszej w Polsce klasy obywatelskiej nastawionej na kształcenie prospołeczne. Autor licznych publikacji z zakresu trenerstwa i metodyki oświatowej. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania. Od dziesięciu lat prowadzi szkolenia dla biznesu, oświaty i samorządu. Inicjator licznych przedsięwzięć młodzieżowych, były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa. Radny Dzielnicy VI miasta Krakowa od roku 2002. W kadencji 2006–2010 członek Zarządu Rady.

Anna Matuszek – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiów podyplomowych z zakresu dydaktyki języka polskiego w zreformowanej szkole oraz zarządzania oświatą. Wieloletnia współpracowniczka Katedry Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej UJ. Wychowawczyni młodzieży, nauczycielka języka polskiego i opiekunka Samorządu Szkolnego. Autorka licznych wypowiedzi i publikacji dotyczących kształcenia i wychowania. Współtwórczyni oraz członkini Zarządu Stowarzyszenia Innowatorów Edukacyjnych. Autorka projektu zmian w sposobie oceniania wypracowań maturalnych z języka polskiego i współautorka projektu zmiany ustnego egzaminu maturalnego. Członkini Zarządu Rady Dzielnicy II miasta Krakowa, radna w kadencji 2006–2010.

Write a review
Anna Matuszek, Piotr Wiroński RZECZPOSPOLITA KOMPETENTNA. ŚWIADOMOŚĆ OBYWATELSKA W PROCESIE EDUKACJI

Anna Matuszek, Piotr Wiroński RZECZPOSPOLITA KOMPETENTNA. ŚWIADOMOŚĆ OBYWATELSKA W PROCESIE EDUKACJI


Follow us on Facebook