Psychologia i socjologia

MIŁOŚĆ EROTYCZNA W PROCESIE CYWILIZACJI. PRÓBA INTERPRETACJI KONCEPCJI NORBERTA ELIASA Katarzyna Suwada Zobacz większe

MIŁOŚĆ EROTYCZNA W PROCESIE CYWILIZACJI. PRÓBA INTERPRETACJI KONCEPCJI NORBERTA ELIASA Katarzyna Suwada

NOM76881126

Nowy produkt

W odróżnieniu od wielu innych badaczy, autorka nie podąża za modą, nie ulega egzaltacji okruchami codzienności, lecz – zafascynowana koncepcją Eliasa – szuka regularności określających późnonowoczesny porządek społeczny. Miłość erotyczna, choć zabrzmi to cokolwiek dziwacznie, to pretekst do solidnej roboty teoretycznej, podpartej znajomością piśmiennictwa […].

Więcej szczegółów

39,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Miłość erotyczna w procesie cywilizacji. Próba interpretacji koncepcji Norberta Eliasa
Autor Katarzyna Suwada
Wydawnictwo Nomos
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2013
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 195
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-112-6
EAN/UPC 9788376881126
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

W odróżnieniu od wielu innych badaczy, autorka nie podąża za modą, nie ulega egzaltacji okruchami codzienności, lecz – zafascynowana koncepcją Eliasa – szuka regularności określających późnonowoczesny porządek społeczny. Miłość erotyczna, choć zabrzmi to cokolwiek dziwacznie, to pretekst do solidnej roboty teoretycznej, podpartej znajomością piśmiennictwa […]. Nieczęsto zdarza sie, aby ktoś umiał odnosić teorie do tego, co na pozór płynne i ulotne.

Z recenzji prof. dra hab. Aleksandra Manterysa

Książka jest bardzo przyzwoicie i przejrzyście skonstruowana, w sam raz dla osiągnięcia celu dydaktycznego, który uważam za główne jej zadanie. Miłość erotyczna jest jedynie pretekstem dla wywodu dydaktycznego o socjologii Eliasa. Ta książka, przeczytana przez studenta (czy kogokolwiek innego) interesującego sie Eliasem, sprawi, że wrota do koncepcji procesu cywilizacyjnego zostaną szeroko otwarte. Jest dobrym, przystępnie napisanym i zrozumiałym „brykiem z Eliasa”.

Z recenzji prof. dra hab. Tomasza Szlendaka


KATARZYNA SUWADA – socjolożka, doktorantka, tłumaczka. Ukończyła studia magisterskie z socjologii na Wydziale Humanistycznym AGH w Krakowie. Obecnie jest doktorantką w Szkole Nauk Społecznych IFiS PAN w Warszawie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół późnonowoczesnych zjawisk społecznych, w szczególności wokół problematyki gender studies, męskości i ojcostwa. Teoretyczne inspiracje czerpie z socjologii figuracyjnej Norberta Eliasa, której poświęciła tę książkę. Nie może również uciec od wpływu, jaki wywarła na nią, podczas tłumaczenia książki Randalla Collinsa, koncepcja łańcuchów rytuałów interakcyjnych.

Napisz opinię
MIŁOŚĆ EROTYCZNA W PROCESIE CYWILIZACJI. PRÓBA INTERPRETACJI KONCEPCJI NORBERTA ELIASA Katarzyna Suwada

MIŁOŚĆ EROTYCZNA W PROCESIE CYWILIZACJI. PRÓBA INTERPRETACJI KONCEPCJI NORBERTA ELIASA Katarzyna Suwada


Śledź nas na Facebooku