Psychology & Sociology

Katarzyna Suwada MIŁOŚĆ EROTYCZNA W PROCESIE CYWILIZACJI. PRÓBA INTERPRETACJI KONCEPCJI NORBERTA ELIASA View larger

Katarzyna Suwada MIŁOŚĆ EROTYCZNA W PROCESIE CYWILIZACJI. PRÓBA INTERPRETACJI KONCEPCJI NORBERTA ELIASA

NOM76881126

New product

W odróżnieniu od wielu innych badaczy, autorka nie podąża za modą, nie ulega egzaltacji okruchami codzienności, lecz – zafascynowana koncepcją Eliasa – szuka regularności określających późnonowoczesny porządek społeczny. Miłość erotyczna, choć zabrzmi to cokolwiek dziwacznie, to pretekst do solidnej roboty teoretycznej, podpartej znajomością piśmiennictwa […].

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

39,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Miłość erotyczna w procesie cywilizacji. Próba interpretacji koncepcji Norberta Eliasa
Author Katarzyna Suwada
Publisher Nomos
Place of publication Kraków
Published 2013
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 195
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-112-6
EAN/UPC 9788376881126
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

W odróżnieniu od wielu innych badaczy, autorka nie podąża za modą, nie ulega egzaltacji okruchami codzienności, lecz – zafascynowana koncepcją Eliasa – szuka regularności określających późnonowoczesny porządek społeczny. Miłość erotyczna, choć zabrzmi to cokolwiek dziwacznie, to pretekst do solidnej roboty teoretycznej, podpartej znajomością piśmiennictwa […]. Nieczęsto zdarza sie, aby ktoś umiał odnosić teorie do tego, co na pozór płynne i ulotne. 

Z recenzji prof. dra hab. Aleksandra Manterysa

Książka jest bardzo przyzwoicie i przejrzyście skonstruowana, w sam raz dla osiągnięcia celu dydaktycznego, który uważam za główne jej zadanie. Miłość erotyczna jest jedynie pretekstem dla wywodu dydaktycznego o socjologii Eliasa. Ta książka, przeczytana przez studenta (czy kogokolwiek innego) interesującego sie Eliasem, sprawi, że wrota do koncepcji procesu cywilizacyjnego zostaną szeroko otwarte. Jest dobrym, przystępnie napisanym i zrozumiałym „brykiem z Eliasa”. 

Z recenzji prof. dra hab. Tomasza Szlendaka


KATARZYNA SUWADA – socjolożka, doktorantka, tłumaczka. Ukończyła studia magisterskie z socjologii na Wydziale Humanistycznym AGH w Krakowie. Obecnie jest doktorantką w Szkole Nauk Społecznych IFiS PAN w Warszawie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół późnonowoczesnych zjawisk społecznych, w szczególności wokół problematyki gender studies, męskości i ojcostwa. Teoretyczne inspiracje czerpie z socjologii figuracyjnej Norberta Eliasa, której poświęciła tę książkę. Nie może również uciec od wpływu, jaki wywarła na nią, podczas tłumaczenia książki Randalla Collinsa, koncepcja łańcuchów rytuałów interakcyjnych.

Write a review
Katarzyna Suwada MIŁOŚĆ EROTYCZNA W PROCESIE CYWILIZACJI. PRÓBA INTERPRETACJI KONCEPCJI NORBERTA ELIASA

Katarzyna Suwada MIŁOŚĆ EROTYCZNA W PROCESIE CYWILIZACJI. PRÓBA INTERPRETACJI KONCEPCJI NORBERTA ELIASA


Follow us on Facebook