Filozofia, religia i religioznawstwo

DAO BOHATERA: IDEA SAMOREALIZACJI W CHIŃSKICH WEWNĘTRZNYCH SZTUKACH WALKI Edmund Baka Zobacz większe

DAO BOHATERA: IDEA SAMOREALIZACJI W CHIŃSKICH WEWNĘTRZNYCH SZTUKACH WALKI Edmund Baka

NOM60490570

Nowy produkt

3 Przedmioty

29,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł DAO bohatera
Podtytuł Idea samorealizacji w chińskich wewnętrznych sztukach walki
Autor Edmund Baka
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2008
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 150
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-57-0
EAN/UPC 9788360490570

Więcej informacji

Edmund Baka - absolwent Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie asystent w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, współpracuje również z Katedrą Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Od wielu lat ćwiczy chińskie sztuki walki Taijiquan i Baguazhang

Biorąc pod uwagę bogatą i rzetelną faktografię, spoistą do granic możliwości siatkę kategorialną i wielki wysiłek interpretacyjny, mając na względzie całokształt pracy stwierdzam, że książka Edmunda Baki jest osiągnięciem w wymiarze tematyczno-problemowym. Oceniam ją pozytywnie, podkreślając pionierski charakter podjętych poszukiwań na polskim gruncie i twórczą konstrukcję międzydyscyplinarnego pola badań budującą nową, interesującą całość znaczeniową w obszarze nauk humanistycznych.
[Z recenzji prof. Stanisława Tokarskiego]

Samotny i szlachetny wędrowiec działając nie w imię swych egoistycznych celów i korzyści, ale dla dobra wspólnego i sprawiedliwości - to w dalszym ciągu, w wielu różnych przebraniach i modyfikacjach rycerz youxia. Jego indywidualizm, samotność, często wykraczanie poza ustalone normy konstytuują bohaterską postać, która przez wieki nie straciła wiele na swej popularności. Interesujące uwagi Autora wskazują w tym względzie na uniwersalizm takiej postaci, co stanowić może niezły przyczynek do rozważań nad uniwersalnością ludzkiej natury, której pewne elementy wykazują cechę niezwykłej niezmienności niezależnie od czasu, przestrzeni i kultury.
[Z recenzji prof. Łukasza Trzcińskiego]

Napisz opinię
DAO BOHATERA: IDEA SAMOREALIZACJI W CHIŃSKICH WEWNĘTRZNYCH SZTUKACH WALKI Edmund Baka

DAO BOHATERA: IDEA SAMOREALIZACJI W CHIŃSKICH WEWNĘTRZNYCH SZTUKACH WALKI Edmund Baka


Śledź nas na Facebooku