Philosophy, Religion & Religious Studies

Edmund Baka DAO BOHATERA: IDEA SAMOREALIZACJI W CHIŃSKICH WEWNĘTRZNYCH SZTUKACH WALKI View larger

Edmund Baka DAO BOHATERA: IDEA SAMOREALIZACJI W CHIŃSKICH WEWNĘTRZNYCH SZTUKACH WALKI

NOM60490570

New product

3 Items

29,00 zł tax incl.

Data sheet

Title DAO bohatera
Subtitle Idea samorealizacji w chińskich wewnętrznych sztukach walki
Author Edmund Baka
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Place of publication Kraków
Published 2008
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 150
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-57-0
EAN/UPC 9788360490570

More info

Edmund Baka - absolwent Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie asystent w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, współpracuje również z Katedrą Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Od wielu lat ćwiczy chińskie sztuki walki Taijiquan i Baguazhang

Biorąc pod uwagę bogatą i rzetelną faktografię, spoistą do granic możliwości siatkę kategorialną i wielki wysiłek interpretacyjny, mając na względzie całokształt pracy stwierdzam, że książka Edmunda Baki jest osiągnięciem w wymiarze tematyczno-problemowym. Oceniam ją pozytywnie, podkreślając pionierski charakter podjętych poszukiwań na polskim gruncie i twórczą konstrukcję międzydyscyplinarnego pola badań budującą nową, interesującą całość znaczeniową w obszarze nauk humanistycznych.
[Z recenzji prof. Stanisława Tokarskiego]

Samotny i szlachetny wędrowiec działając nie w imię swych egoistycznych celów i korzyści, ale dla dobra wspólnego i sprawiedliwości - to w dalszym ciągu, w wielu różnych przebraniach i modyfikacjach rycerz youxia. Jego indywidualizm, samotność, często wykraczanie poza ustalone normy konstytuują bohaterską postać, która przez wieki nie straciła wiele na swej popularności. Interesujące uwagi Autora wskazują w tym względzie na uniwersalizm takiej postaci, co stanowić może niezły przyczynek do rozważań nad uniwersalnością ludzkiej natury, której pewne elementy wykazują cechę niezwykłej niezmienności niezależnie od czasu, przestrzeni i kultury.
[Z recenzji prof. Łukasza Trzcińskiego]

Write a review
Edmund Baka DAO BOHATERA: IDEA SAMOREALIZACJI W CHIŃSKICH WEWNĘTRZNYCH SZTUKACH WALKI

Edmund Baka DAO BOHATERA: IDEA SAMOREALIZACJI W CHIŃSKICH WEWNĘTRZNYCH SZTUKACH WALKI


Follow us on Facebook