Filozofia, religia i religioznawstwo

SENS ŻYCIA Z BUDDYJSKIEJ PERSPEKTYWY XIV Dalaj Lama Tenzin Gjatso Zobacz większe

SENS ŻYCIA Z BUDDYJSKIEJ PERSPEKTYWY XIV Dalaj Lama Tenzin Gjatso

AWYD

Nowy produkt

38,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Sens życia z buddyjskiej perspektywy
Autor XIV Dalaj Lama Tenzin Gjatso
Wydawnictwo Wydawnictwo A
Rok wydania 2007
Seria Buddyzm
Format 148 x 210 mm
Oprawa TW-twarda
Liczba stron 144
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-89978-15-8

Więcej informacji

Książka zawiera cykl wykładów wygłoszonych przez Dalaj Lamę w Wielkiej Brytanii dotyczących najbardziej fundamentalnych kwestii - przyczyn cierpienia i możliwości tegoż cierpienia pokonania.

Dlaczego znajdujemy się w takich a nie innych okolicznościach? Dokąd zmierzamy? Jak powinniśmy żyć? Czy nasze życie ma sens?

W książce Sens życia z buddyjskiej perspektywy Jego Świątobliwość Dalaj Lama omawia te zagadnienia w kontekście podstawowej dla buddyzmu zasady współzależnego powstawania (pratityasamutpada), której symbolicznym wyobrażeniem jest wizerunek Koła życia i śmierci.

Dalaj Lama objaśnia dwanaście ogniw współzależnego powstawania, ukazując jak wskutek niewiedzy istoty skazane są na kołowrót cyklicznej egzystencji. Istnieje jednak możliwość przerwania tego procesu, możliwość przemiany więzienia ego w źródło szczęścia.

Jego Świątobliwość Dalaj Lama rozpatruje w tej książce również wiele innych i trudnych problemów, z jakimi spotykamy się w naszym życiu: jak radzić sobie z agresją wewnętrzną i zewnętrzną?, jak pogodzić osobistą odpowiedzialność z doktryną braku jaźni?, jak stawić czoła śmiertelnej chorobie?, jak pomóc umierającemu?, jak pogodzić miłość do rodziny z miłością do wszystkich istot?, jak zintegrować buddyjską praktykę z codziennym życiem?

Napisz opinię
SENS ŻYCIA Z BUDDYJSKIEJ PERSPEKTYWY XIV Dalaj Lama Tenzin Gjatso

SENS ŻYCIA Z BUDDYJSKIEJ PERSPEKTYWY XIV Dalaj Lama Tenzin Gjatso


Śledź nas na Facebooku