Philosophy, Religion & Religious Studies

XIV Dalaj Lama Tenzin Gjatso SENS ŻYCIA Z BUDDYJSKIEJ PERSPEKTYWY View larger

XIV Dalaj Lama Tenzin Gjatso SENS ŻYCIA Z BUDDYJSKIEJ PERSPEKTYWY

AWYD

New product

1 Item

Warning: Last items in stock!

38,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Sens życia z buddyjskiej perspektywy
Author XIV Dalaj Lama Tenzin Gjatso
Publisher Wydawnictwo A
Published 2007
Publishing series Buddyzm
Size 148 x 210 mm
Cover hardcover
Number of pages 144
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-89978-15-8

More info

Książka zawiera cykl wykładów wygłoszonych przez Dalaj Lamę w Wielkiej Brytanii dotyczących najbardziej fundamentalnych kwestii - przyczyn cierpienia i możliwości tegoż cierpienia pokonania.

Dlaczego znajdujemy się w takich a nie innych okolicznościach? Dokąd zmierzamy? Jak powinniśmy żyć? Czy nasze życie ma sens?

W książce Sens życia z buddyjskiej perspektywy Jego Świątobliwość Dalaj Lama omawia te zagadnienia w kontekście podstawowej dla buddyzmu zasady współzależnego powstawania (pratityasamutpada), której symbolicznym wyobrażeniem jest wizerunek Koła życia i śmierci.

Dalaj Lama objaśnia dwanaście ogniw współzależnego powstawania, ukazując jak wskutek niewiedzy istoty skazane są na kołowrót cyklicznej egzystencji. Istnieje jednak możliwość przerwania tego procesu, możliwość przemiany więzienia ego w źródło szczęścia.

Jego Świątobliwość Dalaj Lama rozpatruje w tej książce również wiele innych i trudnych problemów, z jakimi spotykamy się w naszym życiu: jak radzić sobie z agresją wewnętrzną i zewnętrzną?, jak pogodzić osobistą odpowiedzialność z doktryną braku jaźni?, jak stawić czoła śmiertelnej chorobie?, jak pomóc umierającemu?, jak pogodzić miłość do rodziny z miłością do wszystkich istot?, jak zintegrować buddyjską praktykę z codziennym życiem?

Write a review
XIV Dalaj Lama Tenzin Gjatso SENS ŻYCIA Z BUDDYJSKIEJ PERSPEKTYWY

XIV Dalaj Lama Tenzin Gjatso SENS ŻYCIA Z BUDDYJSKIEJ PERSPEKTYWY


Follow us on Facebook