Filozofia, religia i religioznawstwo

NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO Grzegorz Kubiński Zobacz większe

NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO Grzegorz Kubiński

NOM

Nowy produkt

36,76 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Narodziny podmiotu wirtualnego
Podtytuł Narracja, dyskurs, deixis
Autor Grzegorz Kubiński
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Rok wydania 2008
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 266
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-49-5
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Grzegorz Kubiński absolwent socjologii i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Obszar jego naukowych poszukiwań wyznaczają antropologia kultury współczesnej, socjologia, filozofia i lingwistyka. W centrum jego zainteresowań badawczych znajduje się problem wpływu nauki i nowych technologii na życie duchowe człowieka, świat wytwarzanych przez niego symboli i wartości oraz zjawisko religii w Internecie.

Książka Grzegorza Kubińskiego jest wielowątkowa, i wiele jej fragmentów skłania do dalszych pytań i przemyśleń, [...] Obraca się ona w kręgu idei dotyczących cywilizacyjnych uwarunkowań różnych form bycia człowieka w świecie, a więc współczesnych wytworów kultury, zarówno popularnej jak i wysokiej, poszukiwań religijnych, filozoficznych, artystycznych i nowych koncepcji socjologicznych.
[z recenzji prof. Włodzimierza Pawluczuka]

Grzegorz Kubiński zaproponował wysokiej jakości dyskurs teoretyczny wsparty głęboką erudycją, trafnymi intuicjami intelektualnymi i sądami wybitnych filozofów kultury. [...] Nie waham się stwierdzić, że książka stanowić będzie coś w rodzaju reference book dla przyszłych badaczy podejmujących problem tożsamości i podmiotowości w epoce komputera i sieci.
[z recenzji prof. Kazimierza Krzysztofka]

Napisz opinię
NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO Grzegorz Kubiński

NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO Grzegorz Kubiński


Śledź nas na Facebooku