Philosophy, Religion & Religious Studies

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO View larger

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO

NOM

New product

36,76 zł tax incl.

Data sheet

Title Narodziny podmiotu wirtualnego
Subtitle Narracja, dyskurs, deixis
Author Grzegorz Kubiński
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2008
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 266
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-49-5
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Grzegorz Kubiński absolwent socjologii i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Obszar jego naukowych poszukiwań wyznaczają antropologia kultury współczesnej, socjologia, filozofia i lingwistyka. W centrum jego zainteresowań badawczych znajduje się problem wpływu nauki i nowych technologii na życie duchowe człowieka, świat wytwarzanych przez niego symboli i wartości oraz zjawisko religii w Internecie.

Książka Grzegorza Kubińskiego jest wielowątkowa, i wiele jej fragmentów skłania do dalszych pytań i przemyśleń, [...] Obraca się ona w kręgu idei dotyczących cywilizacyjnych uwarunkowań różnych form bycia człowieka w świecie, a więc współczesnych wytworów kultury, zarówno popularnej jak i wysokiej, poszukiwań religijnych, filozoficznych, artystycznych i nowych koncepcji socjologicznych.
[z recenzji prof. Włodzimierza Pawluczuka]

Grzegorz Kubiński zaproponował wysokiej jakości dyskurs teoretyczny wsparty głęboką erudycją, trafnymi intuicjami intelektualnymi i sądami wybitnych filozofów kultury. [...] Nie waham się stwierdzić, że książka stanowić będzie coś w rodzaju reference book dla przyszłych badaczy podejmujących problem tożsamości i podmiotowości w epoce komputera i sieci.
[z recenzji prof. Kazimierza Krzysztofka]

Write a review
Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO


Follow us on Facebook