Psychologia i socjologia

HISTORIA ZWYCZAJNYCH KOBIET I ZWYCZAJNYCH MĘŻCZYZN

ANT-3200

Używane

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

35,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Historia zwyczajnych kobiet i zwyczajnych mężczyzn
Podtytuł Dzieje społeczne w perspektywie gender
Redakcja Dobrochna Kałwa, Tomasz Pudłocki
Wydawnictwo Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu. Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu. Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Miejsce wydania Przemyśl
Format B-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 200
Wersja językowa polska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-925509-0-7
EAN/UPC 9788392550907
Stan używane
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Praca jest interesującym zbiorem studiów, poruszającym bardzo istotne sprawy z kręgu

badań nad płcią kulturową. Wymagało to od Autorów wkroczenia - jak we wstępie pisze Redaktor tomu - „na drogę wymagającą nowych strategii badawczych opartych o interdyscyplinarny warsztat i pogłębioną refleksję metodologiczną". Muszę przyznać, że Autorzy wywiązali się z postawionego przed nimi zadania nadspodziewanie dobrze, zważywszy iż większość z nich to studenci i świeżo wypromowani absolwenci. Teksty Autorów są dojrzałe, niektóre wręcz znakomite. Całość jest poważnym wkładem w badania nad problematyką gender, a jej wartość podnosi fakt, że zamieszczone w niej studia mają charakter interdyscyplinarny.

Z recenzji prof. Jadwigi Hoff

Współcześnie studia badawcze z zakresu historii płci, zwłaszcza ujęte w konwencji komparatystycznej, cieszą się coraz większym zrozumieniem badaczy i zainteresowaniem czytelników. Jest to oczywiste, gdyż płeć jest nie tylko kategorią badawczą i obszarem studiów, ale i rodzajem klucza do wnętrza historii społeczeństw. We współczesnej nauce światowej, historiografia zorientowana na badania społeczne i mentalnościowe ma najwięcej do zaoferowania, faktycznie przesądza o dynamice i atrakcyjności nauki historycznej wśród nauk humanistycznych i społecznych. [...] Teksty artykułów zamieszczone w tomie, aczkolwiek wewnętrznie zróżnicowane pod względem wartości metodologicznej i poznawczej atrakcyjności, dobrze wpisują się w to, co się dzisiaj „dzieje" w światowej nauce historycznej. Dobrze się stało, że młodzi historycy polscy, w tym - co cieszy - krakowscy wiedzą, gdzie powinno być ich miejsce i przygotowują teksty, które dobrze świadczą o nich i o ich warsztacie.

Z recenzji prof. Andrzeja Chwalby

[ z okładki]



Stan książki bardzo dobry minus.

Napisz opinię
HISTORIA ZWYCZAJNYCH KOBIET I ZWYCZAJNYCH MĘŻCZYZN

HISTORIA ZWYCZAJNYCH KOBIET I ZWYCZAJNYCH MĘŻCZYZN


Śledź nas na Facebooku