Etnologia, antropologia, cywilizacja

W OKOLICE SCHIZMY. SPOŁECZNOŚCI EWANGELIKALNE WYWODZĄCE SIĘ Z KATOLICKIEGO RUCHU CHARYZMATYCZNEGO Ariel Zieliński Zobacz większe

W OKOLICE SCHIZMY. SPOŁECZNOŚCI EWANGELIKALNE WYWODZĄCE SIĘ Z KATOLICKIEGO RUCHU CHARYZMATYCZNEGO Ariel Zieliński

NOM76880044

Nowy produkt

41,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł W okolice schizmy
Podtytuł Społeczności ewangelickie wywodzące się z katolickiego ruchu charyzmatycznego
Autor Ariel Zieliński
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2009
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 290
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-004-4
EAN/UPC 9788376880044

Więcej informacji

Ariel Zieliński, doktor socjologii, absolwent Zakładu Badań Kultury Instytutu Socjologii UMK w Toruniu. W swoich poszukiwaniach naukowych porusza się na granicy socjologii i antropologii społecznej, interesując się głównie światem religii. Wyrazem tych poszukiwań jest jego pierwsza książka Na straży prawdziwej wiary. Zjawiska cudowne w polskim katolicyzmie ludowym (2004) oraz inne publikacje. Działalność naukową łączy ze społeczną, pracując obecnie jako dyrektor Pomorskiego Biura Polskiej Akcji Humanitarnej w Toruniu.

Praca Ariela Zielińskiego podejmuje temat niezwykle interesujący. Autor pragnie wyjaśnić przyczyny, znanego szerzej tylko na gruncie polskim, zjawiska odchodzenia wspólnot odnowy charyzmatycznej (najczęściej należących do ruchu Odnowy w Duchu Świętym) z Kościoła rzymskokatolickiego […]. Stanowi ona ważny krok na drodze do zmiany nierzetelnego obrazu nowych wspólnot zielonoświątkowych.
[Z recenzji dr hab. Zbigniewa Paska]

Przedmiotem badań Zielińskiego jest „specyficzny”, jak sam pisze, obszar między katolicyzmem a protestantyzmem, tradycjonalizmem a modernizmem i kulturą dominującą a kulturą mniejszościową […]. Książka jest godna polecenia studentom socjologii także z tego powodu, że Zieliński uprawia nieprzezroczystą etnografię […]. Wraz z publikacją tej książki pojawi się, moim zdaniem, ważna instrukcja postępowania badawczego.
[Z recenzji dra hab. Tomasza Szlendaka]

Napisz opinię
W OKOLICE SCHIZMY. SPOŁECZNOŚCI EWANGELIKALNE WYWODZĄCE SIĘ Z KATOLICKIEGO RUCHU CHARYZMATYCZNEGO Ariel Zieliński

W OKOLICE SCHIZMY. SPOŁECZNOŚCI EWANGELIKALNE WYWODZĄCE SIĘ Z KATOLICKIEGO RUCHU CHARYZMATYCZNEGO Ariel Zieliński


Śledź nas na Facebooku