Ethnology, Anthropology & Civilization

Ariel Zieliński W OKOLICE SCHIZMY View larger

Ariel Zieliński W OKOLICE SCHIZMY

NOM76880044

New product

41,00 zł tax incl.

Data sheet

Title W okolice schizmy
Subtitle Społeczności ewangelickie wywodzące się z katolickiego ruchu charyzmatycznego
Author Ariel Zieliński
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Place of publication Kraków
Published 2009
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 290
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-004-4
EAN/UPC 9788376880044

More info

Ariel Zieliński, doktor socjologii, absolwent Zakładu Badań Kultury Instytutu Socjologii UMK w Toruniu. W swoich poszukiwaniach naukowych porusza się na granicy socjologii i antropologii społecznej, interesując się głównie światem religii. Wyrazem tych poszukiwań jest jego pierwsza książka Na straży prawdziwej wiary. Zjawiska cudowne w polskim katolicyzmie ludowym (2004) oraz inne publikacje. Działalność naukową łączy ze społeczną, pracując obecnie jako dyrektor Pomorskiego Biura Polskiej Akcji Humanitarnej w Toruniu.

Praca Ariela Zielińskiego podejmuje temat niezwykle interesujący. Autor pragnie wyjaśnić przyczyny, znanego szerzej tylko na gruncie polskim, zjawiska odchodzenia wspólnot odnowy charyzmatycznej (najczęściej należących do ruchu Odnowy w Duchu Świętym) z Kościoła rzymskokatolickiego […]. Stanowi ona ważny krok na drodze do zmiany nierzetelnego obrazu nowych wspólnot zielonoświątkowych.
[Z recenzji dr hab. Zbigniewa Paska]

Przedmiotem badań Zielińskiego jest „specyficzny”, jak sam pisze, obszar między katolicyzmem a protestantyzmem, tradycjonalizmem a modernizmem i kulturą dominującą a kulturą mniejszościową […]. Książka jest godna polecenia studentom socjologii także z tego powodu, że Zieliński uprawia nieprzezroczystą etnografię […]. Wraz z publikacją tej książki pojawi się, moim zdaniem, ważna instrukcja postępowania badawczego.
[Z recenzji dra hab. Tomasza Szlendaka]

Write a review
Ariel Zieliński W OKOLICE SCHIZMY

Ariel Zieliński W OKOLICE SCHIZMY


Follow us on Facebook