Geografia i turystyka

Obniżka! Magdalena Dobrzańska-Bzowska, Krzysztof Bzowski  SŁOWENIA. SŁONECZNA STRONA ALP Zobacz większe

Magdalena Dobrzańska-Bzowska, Krzysztof Bzowski SŁOWENIA. SŁONECZNA STRONA ALP

BZD

Nowy produkt

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 31,50 zł.

Więcej szczegółów

31,50 zł brutto

35,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Słowenia
Podtytuł Słoneczna strona Alp
Autor Magdalena Dobrzańska-Bzowska, Krzysztof Bzowski
Wydawnictwo Bezdroża
Rok wydania 2007
Seria Przewodniki
Format 124 x 175 mm
Oprawa miękka foliowana ze skrzydełkami
Liczba stron 334
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60506-26-4

Więcej informacji

Słowenia to kraj mniejszy niż niejedno nasze województwo i liczący niewiele więcej mieszkańców niż polska stolica. A jednak na tak małym obszarze skupiła się niesłychana różnorodność krajobrazów, klimatów i zabytków przeszłości, którą można by obdzielić kilka państw.

Znajdziemy tu krajobrazy tak płaskie jak Wielka Nizina Węgierska, wzgórza zajęte przez rozległe winnice, drogi wijące się między kamiennymi wioskami, adriatyckie miasteczka, które żywo przypominają Dalmację lub niedalekie Włochy, fascynujący świat Krasu i wreszcie skryte w chmurach, niebotyczne szczyty alpejskie. Wszędzie tam odnajdziemy zabytki mniej lub bardziej zamierzchłej historii – od śladów prehistorycznych, poprzez Imperium Romanum, wspaniałe, średniowieczne zamczyska i ciche, gotyckie kościółki, a także wiele innych budowli oraz pamiątki z późniejszych wieków – aż po wstrząsające zabytki z krwawego, XX stulecia. W podróży spotkamy się z życzliwością i ciepłym powitaniem Słoweńców, bowiem jest to kraj ludzi tak przyjaznych i wesołych, że podróż tu to prawdziwa przyjemność i...

O przewodniku:
Przewodnik Słowenia to druga, zaktualizowana edycja cieszącej się dużą popularnością książki. Nowy układ przewodnika, dzielący kraj na regiony historyczno-geograficzne ułatwi podróżowanie. Obszerny wstęp krajoznawczy pozwoli lepiej zrozumieć Słowenię, a informacje praktyczne przydadzą się przy planowaniu podróży. Miłośnikom turystyki górskiej proponujemy wycieczki po najciekawszych alpejskich szlakach. W przewodniku zamieszczono też mapy z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami, propozycje tras zwiedzania oraz słowniczek. W regionie opisy miast ułożone są w porządku alfabetycznym. Większe lub bardziej interesujące miejscowości zaopatrzone są w plany – najczęściej dwustronicowe z zaznaczonymi obiektami opisywanymi w tekście. Miłośnicy gór znajdą interesujące ich opisy masywów w regionach do których przynależą – dodatkową pomocą może okazać się kolorowa mapa okładkowa z zaznaczonymi masywami i odsyłaczami do odpowiednich stron.
Pod koniec rozdziału IV znajdują się polecane przez autora trasy, opatrzone numerami znajdują się na mapie otwierającej ten rozdział. Każda trasa posiada krótką charakterystykę oraz tabelkę odległości i odsyłacze do stron. Rozdział V zawiera z kolei propozycje tras górskich

O autorach:
Magdalena Dobrzańska-Bzowska – historyk, absolwentka UJ. Pasja podróżnicza sprawia, że dłuższy pobyt w jednym miejscu jest dla niej trudny do zniesienia, ciągle zatem wyjeżdża, by zwiedzać kolejne krainy – te całkiem zapominane, biedne regiony w naszej części Europy, jak i te w Europie Zachodniej – sławne, znane wszystkim turystom. Niejeden raz wyruszała też poza nasz kontynent, zafascynowana bogactwem kultur Bliskiego Wschodu. W Słowenii spędziła wiele tygodni, przemierzając ten mały kraj wzdłuż i wszerz, głównie autostopem – w ten sposób poznając nie tylko zabytki, ale i samych Słoweńców.

Krzysztof Bzowski – jest również historykiem, absolwentem UJ, wspólnie z żoną od wielu lat zwiedza kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Odwiedzał kilkakrotnie Słowenię, zafascynowany jej charakterem – z pozoru uporządkowaną, niemal austriacką, w głębi duszy pełną słowiańskiej fantazji i śródziemnomorskiego temperamentu. Jest współautorem przewodników Ukraina Zachodnia. Tam szum Prutu, Czeremoszu (Bezdroża 2004), Słowacja. Kąpieliska termalne (Bezdroża 2005) oraz Gorgany. Góry Ukrainy z plecakiem (Bezdroża 2006), a także kilku innych przewodników wydawnictwa Bezdroża i publikacji z zakresu turystyki w Małopolsce.

Napisz opinię
Magdalena Dobrzańska-Bzowska, Krzysztof Bzowski  SŁOWENIA. SŁONECZNA STRONA ALP

Magdalena Dobrzańska-Bzowska, Krzysztof Bzowski SŁOWENIA. SŁONECZNA STRONA ALP


Śledź nas na Facebooku