Geografia i turystyka

Obniżka!

-5%

Zbigniew Klimczak POLSKA DLA ŻEGLARZY. NAJCIEKAWSZE SZLAKI ŚRÓDLĄDOWE Zobacz większe

Zbigniew Klimczak POLSKA DLA ŻEGLARZY. NAJCIEKAWSZE SZLAKI ŚRÓDLĄDOWE

BZD

Nowy produkt

Żeglarstwo to nie tylko pływanie statkiem, przemieszczanie się z jednej mariny do drugiej, recytowanie komend, wypełnianie poleceń skipera – to przede wszystkim niepowtarzalna przygoda, która dla wielu stała się pasją czy wręcz sposobem na życie.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,66 zł.

Więcej szczegółów

23,66 zł brutto

24,90 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Polska dla żeglarzy
Podtytuł Najciekawsze szlaki śródlądowe
Autor Zbigniew Klimczak
Wydawnictwo Bezdroża
Rok wydania 2010
Seria Przewodniki
Format 120 x 225 mm
Oprawa miękka foliowana ze skrzydełkami
Liczba stron 264
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7661-100-6

Więcej informacji

Ciarki przechodzą po plecach, gdy trzeba zacząć zdanie od słów Żeglarstwo to... Nie sposób w pełni opisać fenomenu żeglarstwa, przedstawić jego wyczuwalną niezwykłość, zamknąć w słowach niezapomniane uczucia, które towarzyszą pierwszemu wejściu na pokład jachtu. Bowiem żeglarstwo to nie tylko pływanie statkiem, przemieszczanie się z jednej mariny do drugiej, recytowanie komend, wypełnianie poleceń skipera – to przede wszystkim niepowtarzalna przygoda, która dla wielu stała się pasją czy wręcz sposobem na życie. Żeglarstwo daje poczucie wolności, pozwala uciec od miejskiego zgiełku, uczy wspólnej pracy i zabawy, stwarza okazję do sprawdzenia własnych umiejętności oraz siły charakteru w obliczu niesprzyjających warunków pogodowych.

Polskie szlaki żeglarskie od lat przyciągają miłośników przygody pod żaglami z całego świata. Na żeglarzy czekają tutaj niepowtarzalne w skali światowej Wielkie Jeziora Mazurskie, urok Soliny, niezmącony spokój i cisza Zalewu Koronowskiego. Zwolenników żeglowania połączonego z poznawaniem okolicy, jej historii i zabytków, z pewnością zachwycą atrakcje turystyczne rozsiane wzdłuż brzegów jeziora Drawsko. Bogate w ryby wody jeziora Wdzydze oraz rezerwaty przyrody na obszarze Pojezierza Iławsko-Ostródzkiego będą z kolei gratką dla zapalonych wędkarzy i wielbiciel dzikiej przyrody. Lekko słona woda i warunki panujące na Zalewie Wiślanym dadzą przedsmak morskiej żeglugi i tym samym, być może, postawią przed żeglarzami „szuwarowo-bagiennymi” wyzwanie, by ze śródlądowych akwenów wypłynąć na szerokie wody Bałtyku, Adriatyku czy Morza Egejskiego. Z kolei mało znane zbiorniki, takie jak Zalew Czorsztyński, Jezioro Lubie, Powidzkie, Rożnowskie czy Żywieckie, zapewnią niezapomniane rejsy wszystkim tym, którzy podczas tradycyjnego urlopu „na lądzie” zapragną spędzić parę chwil pod żaglami.

Przewodnik skierowany jest nie tylko do doświadczonych żeglarzy, ale przede wszystkim do osób, które stawiają pierwsze kroki na pokładzie jachtu, chcąc zakosztować uroków żeglarstwa. Opisane w przewodniku trasy żeglarskie, wsparte praktycznymi poradami oraz urozmaicone anegdotami z rejsów po polskich akwenach, pomogą zaplanować wypoczynek pod żaglami, tak aby rejs pozostawił jak najlepsze wspomnienia i tym samym dał początek żeglarskiej pasji.

Napisz opinię
Zbigniew Klimczak POLSKA DLA ŻEGLARZY. NAJCIEKAWSZE SZLAKI ŚRÓDLĄDOWE

Zbigniew Klimczak POLSKA DLA ŻEGLARZY. NAJCIEKAWSZE SZLAKI ŚRÓDLĄDOWE


Śledź nas na Facebooku