Nomos

NOWE ZASADY METODY SOCJOLOGICZNEJ. POZYTYWNA KRYTYKA SOCJOLOGII INTERPRETATYWNYCH Anthony Giddens Zobacz większe

NOWE ZASADY METODY SOCJOLOGICZNEJ. POZYTYWNA KRYTYKA SOCJOLOGII INTERPRETATYWNYCH Anthony Giddens

NOM76880099

Nowy produkt

43,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Nowe zasady metody socjologicznej
Podtytuł Pozytywna krytyka socjologii interpretatywnych
Autor Anthony Giddens
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2009
Seria Współczesne Teorie Socjologiczne
Format B-5
Oprawa TW-twarda
Liczba stron 141
Wersja językowa polska
Numer wydania 2
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-009-9
EAN/UPC 9788376880099
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Teorie socjologiczne interpretują i wyjaśniają ogólne procesy społeczne w oparciu o różne modele świata ludzkiego. W serii Współczesne Teorie Socjologiczne publikujemy najważniejsze dzieła reprezentujące te wizje rzeczywistości społecznej, które okazały się szczególnie znaczące po II wojnie światowej, i które uważamy za istotne do dzisiaj. Interesują nas również koncepcje socjologiczne będące przedmiotem debaty na przełomie XX i XXI wieku. To właśnie współczesna klasyka socjologiczna pozwala nam lepiej zrozumieć dzisiejszy i przyszły świat.
[Janusz Mucha]

Konkludując, poniżej w skrótowej formie przedstawię parę nowych „zasad metody socjologicznej”. Pewna ironia w brzmieniu tego sformułowania jest, oczywiście, zamierzona. Nie twierdzę, że założenia, które prezentuję, mają być ‘zasadami’ w takim znaczeniu, w jakim termin ten jest powszechnie stosowany w naukach społecznych. Są to raczej zręby niektórych koncepcji przedstawionych w tej pracy jako całości, a ich głównym celem jest wskazanie różnic zawartych tu tez wobec słynnego manifestu socjologicznego, jaki z górą sto lat temu opublikował Durkheim.
[fragment książki, s. 128]

Anthony Giddens, światowej sławy socjolog, którego dorobek stanowi element międzynarodowego dziedzictwa tej dyscypliny, w Polsce jest stosunkowo mało znany. W książce autor prezentuje swoje stanowisko w kwestii metod socjologii. Pracę cechuje szerokie i polemiczne ujęcie tematu, nawiązujące do dotychczasowego dorobku dyscypliny. Niewiele jest nadal w Polsce publikacji poświęconych metodologii i praca ta, mamy nadzieję, wypełni tę istotną lukę.

Napisz opinię
NOWE ZASADY METODY SOCJOLOGICZNEJ. POZYTYWNA KRYTYKA SOCJOLOGII INTERPRETATYWNYCH Anthony Giddens

NOWE ZASADY METODY SOCJOLOGICZNEJ. POZYTYWNA KRYTYKA SOCJOLOGII INTERPRETATYWNYCH Anthony Giddens


Śledź nas na Facebooku