Etnologia, antropologia, cywilizacja

PROCHY I DIAMENTY. KREMACJA CIAŁA ZMARŁEGO CZŁOWIEKA JAKO ZJAWISKO SPOŁECZNE I KULTUROWE Magdalena Gajewska Zobacz większe

PROCHY I DIAMENTY. KREMACJA CIAŁA ZMARŁEGO CZŁOWIEKA JAKO ZJAWISKO SPOŁECZNE I KULTUROWE Magdalena Gajewska

NOM

Nowy produkt

41,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Prochy i diamenty. Kremacja ciała zmarłego człowieka jako zjawis
Autor Magdalena Gajewska
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Rok wydania 2009
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 303
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-94-5

Więcej informacji

Klarowny i kompetentny język, jakim posługuje się autorka, dodaje jeszcze większego znaczenia tej książce, a czyta się ją bez najmniejszego trudu i z nieustannym zainteresowaniem. Temat w niej poruszony nie należy do „łatwych” czy „przyjemnych” z wielu powodów, natomiast autorka ukazuje go w treści książki w sposób niezmiernie przystępny i trzymający czytelnika w stałym napięciu. Książka została wzbogacona licznymi obrazami i rycinami, które pogłębiają jej wartość i znaczenie poznawcze.
[Z recenzji prof. dra hab. Józefa Baniaka]

Formalnie praca dotyczy poszerzającej się w krajach Zachodu „modzie” na kremację zwłok zmarłych i coraz większego przyzwolenia na to zarówno w opinii społecznej, jak i w decyzjach Kościołów chrześcijańskich. Stajemy więc przed intrygującym pytaniem: jakie są przyczyny tego swoistego „trendu”? Jest bowiem rzeczą oczywistą, iż musi to być związane ze zmianą naszego stosunku do śmierci, do zmarłych i do form naszego „dialogu” z nimi. W książce znajdujemy wiele interesujących przemyśleń na ten temat.
[Z recenzji prof. dra hab. Włodzimierza Pawluczuka]

Magdalena Gajewska, doktor socjologii (UAM), pracownik naukowy Zakładu Historii Myśli Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Zakładu Socjologii Medycyny i Patologii Społecznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się przede wszystkim w tanatologii, socjologii ciała oraz w studiach nad przemocą i pamięcią w kulturze.

Napisz opinię
PROCHY I DIAMENTY. KREMACJA CIAŁA ZMARŁEGO CZŁOWIEKA JAKO ZJAWISKO SPOŁECZNE I KULTUROWE Magdalena Gajewska

PROCHY I DIAMENTY. KREMACJA CIAŁA ZMARŁEGO CZŁOWIEKA JAKO ZJAWISKO SPOŁECZNE I KULTUROWE Magdalena Gajewska


Śledź nas na Facebooku