Malarstwo, grafika i plakat

Obniżka! UNIO MYSTICA. ŚREDNIOWIECZNE MALOWIDŁA NAD EMPORĄ DAWNEGO KOŚCIOŁA CYSTEREK W CHEŁMNIE Ewa Herniczek Zobacz większe

UNIO MYSTICA. ŚREDNIOWIECZNE MALOWIDŁA NAD EMPORĄ DAWNEGO KOŚCIOŁA CYSTEREK W CHEŁMNIE Ewa Herniczek

NOM

Nowy produkt

Książka Ewy Herniczek jest kompletnym, erudycyjnym studium dekoracji malarskiej chóru zakonnego w kościele cysterek w Chełmnie.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,20 zł.

Więcej szczegółów

34,20 zł brutto

38,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Unio Mystica
Podtytuł Średniowieczne malowidła nad emporą dawnego kościoła cysterek w
Autor Ewa Herniczek
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2009
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 330
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-96-9
EAN/UPC 9788360490969

Więcej informacji

Ewa Herniczek, doktor historii sztuki (UJ), specjalizuje się w badaniach ikonografii sztuki średniowiecznej. Jest autorką i współautorką opracowań dziejów sztuki nowożytnej i nowoczesnej. Oprócz badań nad sztuką dawną zajmuje się zagadnieniami związanymi z malarstwem współczesnym, przede wszystkim rolą i znaczeniem koloru w malarstwie XX wieku. Jest popularyzatorką twórczości z kręgu „art-brut”, od wielu lat współpracuje z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych.

Pieśń nad Pieśniami należy do najpiękniejszych ksiąg Starego Testamentu. Z czasem księga ta miała odegrać ogromną rolę w życiu zakonnym, zwłaszcza w życiu zakonów żeńskich, które poszukiwały wysublimowanych opisów Boga, Trójcy Świętej i Chrystusa-Oblubieńca, nadających się do wizualizacji. Jeden z nich, w postaci rozbudowanego cyklu malowideł ściennych, zdobi dawny kościół cysterek w Chełmnie na Pomorzu. Autorka podjęła się ambitnej próby napisania monografii na temat tych unikatowych na ziemiach polskich malowideł. Historia i treści ideowe fascynujących malowideł chełmińskich staną się wreszcie dostępne miłośnikom ikonografii i sztuki religijnej średniowiecza oraz badaczom duchowości tej epoki.
[Z recenzji prof. dr. hab. Jerzego Miziołka]

Książka Ewy Herniczek jest kompletnym, erudycyjnym studium dekoracji malarskiej chóru zakonnego w kościele cysterek w Chełmnie. Dzieło to – jeden z najcenniejszych i najbardziej interesujących zespołów malowideł ściennych z I połowy XIV w. w Europie – nie miało dotąd wyczerpującego opracowania.
[Z recenzji dr. hab. Marka Walczaka]

Napisz opinię
UNIO MYSTICA. ŚREDNIOWIECZNE MALOWIDŁA NAD EMPORĄ DAWNEGO KOŚCIOŁA CYSTEREK W CHEŁMNIE Ewa Herniczek

UNIO MYSTICA. ŚREDNIOWIECZNE MALOWIDŁA NAD EMPORĄ DAWNEGO KOŚCIOŁA CYSTEREK W CHEŁMNIE Ewa Herniczek


Śledź nas na Facebooku