Muzyka i taniec

JAZZOWISKO TRÓJMIASTA. HISTORIA JAZZU W GDAŃSKU, GDYNI I SOPOCIE 1945-2010 Stanisław Danielewicz Zobacz większe

JAZZOWISKO TRÓJMIASTA. HISTORIA JAZZU W GDAŃSKU, GDYNI I SOPOCIE 1945-2010 Stanisław Danielewicz

PWM20703

Nowy produkt

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

149,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Jazzowisko Trójmiasta
Podtytuł Historia jazzu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie 1945-2010
Autor Stanisław Danielewicz
Wydawnictwo PWM-Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2011
Format B5 stoj. 170x240
Oprawa TW-twarda
Liczba stron 768
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-224-0931-2
EAN/UPC 9788322409312
Stan nowy
Uwagi Koniec nakładu
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

To niewątpliwie cenna publikacja na polskim rynku wydawniczym. Żaden pisarz nie stworzył dotąd książki, która obszernie opisywałaby środowisko jazzowe Gdyni, Gdańska i Sopotu. Stanisław Danielewicz, były korespondent New Musical Express na Europę Wschodnią, recenzent Dziennika Bałtyckiego, autor artykułów w pismach Jazz, Jazz Forum, Jazzi Magazine i innych postanowił skoncentrować się na tym temacie.
W swojej najnowszej książce Jazzowisko Trójmiasta autor podejmuje wyzwanie przenicowania wszelkich dostępnych w Polsce opracowań, dotyczących historii jazzu pod kątem ich zgodności ze stanem faktycznym, zgodności z historią, która wyrastała równolegle z działań wielu osób, a nie tych kilku czy kilkunastu, wymienianych nagminnie we wszystkich dotychczasowych opracowaniach.
Chociaż publikacja ta jest efektem wieloletnich badań, to jednak błyskotliwy sposób przekazu odbiega od typowych opracowań naukowych i monotonnych studiów specjalistycznych, to nie jest tylko chronologiczna opowieść o uczestnikach Jazzowiska, ale swego rodzaju niezwykła tkanina. Autor splótł ją misternie z faktów historycznych oraz prasowych recenzji płyt, wywiadów z muzykami, sprawozdań z koncertów w klubach i podczas festiwali. Bogactwo i różnorodność przywoływanych materiałów źródłowych pozwalają czytelnikowi zaoszczędzić czasu na wertowanie ogromnej liczby gazet zarówno muzycznych, jak i lokalnych w poszukiwaniu wiadomości o trójmiejskim jazzie od 1945 roku do dziś.
Ogromnym atutem książki są zdjęcia m.in. uczestników Jazzowiska, artykułów przywoływanych w tekście, a nawet programów i afiszy koncertowych. Rozbudowany spis treści oraz indeks nazwisk umożliwiają szybkie odnalezienie potrzebnych informacji.

Napisz opinię
JAZZOWISKO TRÓJMIASTA. HISTORIA JAZZU W GDAŃSKU, GDYNI I SOPOCIE 1945-2010 Stanisław Danielewicz

JAZZOWISKO TRÓJMIASTA. HISTORIA JAZZU W GDAŃSKU, GDYNI I SOPOCIE 1945-2010 Stanisław Danielewicz


Śledź nas na Facebooku