Psychologia i socjologia

Obniżka! OBLICZA SOCJOLOGII KRAKOWSKIEJ. TOM 1 Zobacz większe

OBLICZA SOCJOLOGII KRAKOWSKIEJ. TOM 1

NOM

Nowy produkt

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,70 zł.

Więcej szczegółów

29,70 zł brutto

33,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Oblicza socjologii krakowskiej. Tom 1
Redakcja Grzegorz Bryda, Wojciech Pawnik
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Rok wydania 2009
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 198
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-83-9
Uwagi Drugi ISBN

Więcej informacji

Wszystkie teksty są bardzo ciekawe, zasługują na uwagę, są dobrze osadzone w literaturze. Ich zaletą jest nowatorskie spojrzenie na poruszane problemy, czy to w formie analizy wyników własnych badań, czy umiejętnym zestawieniu dyskursów lub poglądów cytowanych autorów. Inspirują czytelnika do własnych przemyśleń.
[z recenzji prof. Marii Libiszowskiej-Żółtkowskiej]

Chcę podkreślić, że ten wydawać, by się mogło – przypadkowy zbiór tekstów- jest wartościowy jako dowód prężności intelektualnej krakowskiego środowiska socjologicznego. Powstawanie społeczeństwa sieci, dylematy religijne i moralne społeczeństwa polskiego, nowe planowanie przestrzeni społecznej to kwestie niezwykle ważne i dobrze, że badania na te tematy zostaną opublikowane.
[z recenzji prof. Marii Szmeji]

Odeszły już do przeszłości czasy, w których silny ośrodek uniwersytecki dominuje nad niewielkimi placówkami socjologicznymi, prowadzącymi dydaktyczną działalność usługową w innych uczelniach. Dzisiaj w Krakowie socjologia jest bowiem nauczana przynajmniej w trzech uczelniach państwowych, nie licząc oczywiście szkół prywatnych. W wielu uczelniach istnieją dzisiaj zespoły prowadzące nie tylko pracę dydaktyczną, ale i badawczą. Środowisko krakowskie (i oczywiście nie tylko ono) jest dzisiaj nie tylko bardziej liczne, aniżeli kiedyś, ale i znacznie bardziej rozczłonkowane. Rodzi to nowe problemy i wymaga – jak mniemam – podjęcia nowych inicjatyw na rzecz jego integracji.
[ze wstępu prof. Krzysztofa Gorlacha]

Napisz opinię
OBLICZA SOCJOLOGII KRAKOWSKIEJ. TOM 1

OBLICZA SOCJOLOGII KRAKOWSKIEJ. TOM 1


Śledź nas na Facebooku