Filozofia, religia i religioznawstwo

SACRUM I PROFANUM: RELIGIA I POLITYKA NA ŚWIECIE Pippa Norris, Ronald Inglehart Zobacz większe

SACRUM I PROFANUM: RELIGIA I POLITYKA NA ŚWIECIE Pippa Norris, Ronald Inglehart

NOM6049018x

Nowy produkt

52,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Sacrum i profanum
Podtytuł Religia i polityka na świecie
Autor Pippa Norris, Ronald Inglehart
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Rok wydania 2006
Seria Socjologia religii
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 398
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 83-60490-18-X

Więcej informacji

Autorzy książki są wybitnymi specjalistami w dziedzinie badań ilościowych nad procesami zmian społecznych i kulturowych. Praca stanowi swoistą syntezę ich dorobku ze szczególnym uwzględnieniem problematyki przemian religijnych w kontekście przemian kulturowych, społecznych i ekonomicznych. Autorzy biorą pod uwagę różnego rodzaju dane z wielu krajów; po raz pierwszy obok krajów zdominowanych przez chrześcijaństwo pojawia się pytanie o islam. Pokazują związki pomiędzy orientacją religijną, polityczną, zachowaniami wyborczymi i demograficznymi. Książka ta jest wzorcowym przykładem analiz, jakie można prowadzić na dużym materiale porównawczym, przy jednoczesnym mocnym wsparciu ze strony teorii religii.

Począwszy od połowy XX wieku, toczy się spór o sekularyzację - zarówno co do nośności tej teorii, jak i istoty przemian społecznych na polu religii. Książką tą autorzy zabierają głos w dyskusji na skalę nie mającą precedensu. Teza sekularyzacji oraz teza bezpieczeństwa społecznego są weryfikowane empirycznie na materiale obejmującym prawie 80 krajów. Okazuje się, że mylą się ci wszyscy, którzy twierdzą, że jest to teoria nieaktualna.
Sacrum i profanum jest podstawową lekturą dla każdego, kogo interesuje religioznawstwo porównawcze, socjologia, opinia publiczna, zachowania polityczne, rozwój polityczny, psychologia społeczna, stosunki międzynarodowe i przemiany kulturowe.

Napisz opinię
SACRUM I PROFANUM: RELIGIA I POLITYKA NA ŚWIECIE Pippa Norris, Ronald Inglehart

SACRUM I PROFANUM: RELIGIA I POLITYKA NA ŚWIECIE Pippa Norris, Ronald Inglehart


Śledź nas na Facebooku