Geografia i turystyka

Obniżka! Oliver Fülling CHINY WSCHODNIE. PEKIN I SZANGHAJ. Zobacz większe

Oliver Fülling CHINY WSCHODNIE. PEKIN I SZANGHAJ.

BZD

Nowy produkt

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 58,41 zł.

Więcej szczegółów

58,41 zł brutto

64,90 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Chiny wschodnie. Pekin i Szanghaj.
Podtytuł W kraju smoków, jedwabiu i herbaty
Autor Oliver Fülling
Wydawnictwo Bezdroża
Rok wydania 2009
Format 124 x 175 mm
Oprawa miękka foliowana ze skrzydełkami
Liczba stron 496
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7661-001-6

Więcej informacji

Chiny wschodnie to region, który musi odwiedzić każdy, kto chce zrozumieć fenomen najludniejszego państwa świata. Wschód jest kolebką cywilizacji, która dała światu papier, proch i delikatny jedwab. Tu właśnie odkryto szczątki najstarszego, pochodzącego z plejstocenu człowieka Chin, tu, w prowincji Shandong, urodził się Konfucjusz, mistrz filozofii, któremu Chiny zawdzięczają podwaliny swojej kultury i światopoglądu. To tu w końcu możemy podziwiać monumentalny Mur Chiński, uważany za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Przewodnik Chiny wschodnie. Pekin i Szanghaj jest idealną propozycją zarówno dla turystów poszukujących głównie informacji praktycznych, jak i dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o odwiedzanym kraju. Czytelnicy znajdą w nim bogatą część poświęconą historii, polityce i kulturze współczesnej Chin, szczegółowe informacje praktyczne na temat każdej z opisanych prowincji oraz przejrzyste plany i mapy. Na końcu zamieszczono glosariusz i słowniczek polsko-chiński.

Od początku lat 90. ubiegłego stulecia wzrosła rola chińskich prowincji nadmorskich w gospodarce kraju. Od tamtej pory stały się one motorem bezprecedensowego w dotychczasowej historii Chin rozwoju. W długiej historii Chin Wschód zyskał gospodarcze, polityczne i kulturalne znaczenie dość późno, bo około VI wieku. Od tej pory Chiny wschodnie zawsze już miały przewagę gospodarczą, a prowincje nadmorskie rozwijały się i stały się otwartymi na świat regionami, które do dziś dnia utrzymują stosunki handlowe z całym światem.
Niniejszy przewodnik poprowadzi Państwa w głąb pulsujących życiem metropolii gospodarczych: Pekinu, Tiencinu oraz Szanghaju, a także rozkwitających specjalnych stref ekonomicznych. Poza nowoczesnym stylem życia przewodnik opisuje jednak również główne osiągnięcia chińskiej kultury, stare chińskie ogrody, wspaniałe kompleksy świątynne, malownicze krajobrazy i parki narodowe, które można odkrywać w trakcie podróży lub robiąc krótkie wypady za miasto. Książka dostarcza wszelkich praktycznych informacji turystom indywidualnym, którzy pragną na własną rękę odkrywać ten różnorodny region. Niniejszy przewodnik opisuje także wyczerpująco warunki życia, codzienność obcokrajowców, kwestie związane z poszukiwaniem mieszkania i pracy, kulturę prowadzenia interesów, szkoły i wiele innych zagadnień. Pokaźna liczba adresów kontaktowych ułatwia osobom podróżującym do Chin odnalezienie się i aklimatyzację w dżungli wielkich miast wschodniego wybrzeża. Dzięki temu przewodnik jest także przydatną pomocą dla osób podróżujących w celach zawodowych.
Nazwy miejscowości, zabytków, hoteli i restauracji podano stosując pismo chińskie oraz jego łacińską transkrypcję, co ułatwi komunikację na miejscu.
Rozdział I stanowi zaproszenie do Chin wschodnich – prezentuje w skrócie najbardziej atrakcyjne miejsca Kraju Środka, w formie tras, jakimi można zwiedzać Chiny. Zawiera także opis festiwali odbywających się we wschodniej części kraju.
Rozdział II prezentuje informacje praktyczne, dotyczące transportu (zarówno dojazdu do Chin, jak i komunikacji na miejscu), ubezpieczania, wymiany waluty, zakwaterowania oraz wyżywienia.
Rozdział III to podstawowe informacje krajoznawcze dotyczące Chin: historia, sztuka, język, muzyka, literatura, obyczaje, kuchnia, ale także opis życia współczesnych Chińczyków.
Rozdział IV poświęcony jest zwiedzaniu kraju. Podzielony jest na dziewięć podrozdziałów (Pekin oraz osiem prowincji). Każdy podrozdział rozpoczyna się od mapy, listy najbardziej atrakcyjnych miejsc w danej prowincji oraz krótkiego jej opisu. Dalej następuje szczegółowy opis głównych miast i innych wartych odwiedzenia miejsc. Końcową część przewodnika stanowią: glosariusz pojęć oraz słowniczek polsko-chiński.

O autorze
Oliver Fülling – urodził się w 1960 r., studiował w Berlinie i w Tajpej sinologię, historię i politologię. Od 1981 r. kilka miesięcy w roku przebywa w Azji, a od 1985 r. regularnie odbywa podróże po Chinach. Od 1990 do 1998 r. organizował dla dużego operatora turystycznego ekspedycje i wyprawy przygodowe do Chin oraz Japonii. W latach 1996–1999 przebywał prawie wyłącznie w Chinach, m.in. w celu zbierania materiałów do wielu książek. Od 1999 do 2003 r. był kierownikiem wydawnictwa naukowego i księgarni wysyłkowej. Od 2004 r. pracuje jako samodzielny autor i publicysta.

Napisz opinię
Oliver Fülling CHINY WSCHODNIE. PEKIN I SZANGHAJ.

Oliver Fülling CHINY WSCHODNIE. PEKIN I SZANGHAJ.


Śledź nas na Facebooku