Psychologia i socjologia

HISTORIE INTYMNE. ODNAJDUJĄC I TRACĄC SIEBIE Anna Wiatr Zobacz większe

HISTORIE INTYMNE. ODNAJDUJĄC I TRACĄC SIEBIE Anna Wiatr

NOM76880211

Nowy produkt

Książka jest przenikliwym, świetnie napisanym studium w gatunku pisarstwa antropologicznego z zakresu socjologii intymności.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

34,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Historie intymne. Odnajdując i tracąc siebie.
Autor Anna Wiatr
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2010
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 149
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-021-1
EAN/UPC 9788376880211
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Anna Wiatr, socjolożka, dziennikarka i blogerka. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorem nauk humanistycznych, specjalistka w dziedzinie badań biograficznych. Na podstawie rozmów z pacjentami hospicjów i mieszkańcami domów pomocy społecznej dla osób starszych przygotowała pracę doktorską Pomiędzy życiem a śmiercią: tożsamość i umieranie w Polsce późnej nowoczesności (2009). Jest autorską cyklu reportaży o osobach niepełnosprawnych, które ukazywały sie na łamach portalu pion.pl. Warsztatu przeprowadzania wywiadów narracyjnych uczyła sie u profesora Fritza Schutze na Uniwersytecie Otto-von-Guericke w Magdeburgu. Interesuje sie socjologią sztuki. Od trzech lat prowadzi blog Narracje.

Książka jest przenikliwym, świetnie napisanym studium w gatunku pisarstwa antropologicznego z zakresu socjologii intymności. Autorka dokonuje połączenia jednego z najtrudniejszych tematów z najczulszymi narzędziami socjologicznymi, jakich dostarcza warsztat Pierre’a Bourdieu. Wsparte wyobraźnią i inteligencją badaczki daje to fascynujący rezultat, intrygujący zarówno pod względem poznawczym, jak i literackim.
[Z recenzji dr hab. Joanny Tokarskiej-Bakir]

Książka Anny Wiatr dotyka problematyki niezwykle ważnej, ale i też często opisywanej w późnej nowoczesności przez socjologów psychologów, filozofów czy teologów. Temat jest interesujący, ale i interdyscyplinarny. [...] Warto zwrócić uwagę na bogaty, piękny literacki język autorki; dla mnie cała książka ma właśnie bardziej literacki, niż typowo scjentystyczny, charakter.
[Z recenzji prof. dr hab. Krystyny Slany]

Napisz opinię
HISTORIE INTYMNE. ODNAJDUJĄC I TRACĄC SIEBIE Anna Wiatr

HISTORIE INTYMNE. ODNAJDUJĄC I TRACĄC SIEBIE Anna Wiatr


Śledź nas na Facebooku