Geography & Tourism

Reduced price! Dominika Zaręba MAJORKA, MINORKA, IBIZA ORAZ FORMENTERA. BALEARY - ARCHIPELAG MARZEŃ View larger

Dominika Zaręba MAJORKA, MINORKA, IBIZA ORAZ FORMENTERA. BALEARY - ARCHIPELAG MARZEŃ

BZD

New product

Górskie klasztory, urocze wioski, imponujące zamki i twierdze, prehistoryczne zabytki, miejsca, które inspirowały takich artystów jak Fryderyk Chopin, Joan Miró czy Antoni Gaudí, jaskinie, ostoje ptaków i podwodne skarby przyrody – to wszystko znajdziemy w tym niewielkim zakątku Morza Śródziemnego.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

22,41 zł tax incl.

24,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Majorka, Minorka, Ibiza oraz Formentera
Subtitle Baleary - archipelag marzeń
Author Dominika Zaręba
Publisher Bezdroża
Published 2009
Publishing series Przewodniki
Size 120 x 225 mm
Cover miękka foliowana ze skrzydełkami
Number of pages 252
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7761-022-1

More info

Opis z okładki
Baleary gwarantują wypoczynek na rozgrzanych słońcem plażach, a jednocześnie są gratką krajoznawczą dla miłośników kultury i przyrody. Górskie klasztory, urocze wioski, imponujące zamki i twierdze, prehistoryczne zabytki, miejsca, które inspirowały takich artystów jak Fryderyk Chopin, Joan Miró czy Antoni Gaudí, jaskinie, ostoje ptaków i podwodne skarby przyrody – to wszystko znajdziemy w tym niewielkim zakątku Morza Śródziemnego. Przygodo, przybywaj!
Przewodnik Minorka, Majorka, Ibiza oraz Formentera. Baleary – archipelag marzeń oprowadza po miasteczkach i kurortach Balearów. Zaprasza na najpiękniejsze plaże, podpowiada gdzie znaleźć nocleg, jak poruszać się po wyspach, gdzie skosztować lokalnych produktów i regionalnej kuchni, gdzie szukać tradycyjnego rzemiosła, jak trafić na kolorową fiestę i miejscowy targ. Tekst ilustrują poglądowe mapy, całości dopełnia minisłowniczek polsko-hiszpańsko-kataloński.

Wstęp
Archipelag Balearów z królującą Majorką to prawdziwy rajski zakątek, położony kilkadziesiąt kilometrów od Półwyspu Iberyjskiego. Kojarzy się z rozgrzanymi słońcem plażami, turkusowymi wodami Morza Śródziemnego, modnymi kurortami nadmorskimi, palmowymi promenadami, klimatycznymi restauracjami z wyśmienitą kuchnią i winem, klubami muzycznymi i słynnymi dyskotekami. Baleary są jednak czymś znacznie więcej niż miejscem typowych letnich wakacji. Wyspy są prawdziwą gratką krajoznawczą dla miłośników kultury, sztuki i przyrody. Malownicze górskie klasztory, urocze wioski i porty, imponujące zamki i twierdze, prehistoryczne zabytki, kolorowe fiesty, miejsca, które inspirowały takich artystów jak Fryderyk Chopin, Juliusz Verne, Joan Miró i Antoni Gaudí, jaskinie, ostoje ptaków i podwodne skarby przyrody – to wszystko znajdziemy w tym niewielkim zakątku Hiszpanii i jednocześnie Katalonii. W niezwykły sposób historia i tradycja miesza się tu ze współczesnością, a zabytki doskonale współgrają z nowoczesną sztuką wystawianą w przestrzeni publicznej – w parkach, przy placach i pasażach.
Każda wyspa ma swój niepowtarzalny klimat i specyfikę. Wizytówką Majorki, poza eksponowanym, klifowym wybrzeżem i złotymi plażami, jest Palma – stolica pełna rozmachu nazywana „małą Barceloną”, „labiryntem smaku”, „fiestą pomysłów”... Krajobraz Majorki współtworzą kręte drogi przez góry Tramuntana z zapierającymi dech widokami na morze, miasteczka interioru – pueblos z pomarańczowego piaskowca, dostojne pałace i rezydencje dawnej elity oraz targi żywności i tradycyjnego rzemiosła rozsiane po całej wyspie.
W surowy, naturalny krajobraz Minorki, nazywanej skansenem na otwartym powietrzu wkomponowały się doskonale zachowane prehistoryczne megality kultury talajockiej z epoki brązu. Na dwóch krańcach wyspy rozłożyły się arcyciekawe miasta portowe: Maó – imponująca nadmorska twierdza i kolonialna Ciutadella pełna kolorów i artystycznego ducha. Ibiza i Formentera kojarzą się z hippisami, zachodami słońca przy dźwiękach muzyki, oglądanymi na plażach w jednym z barów zwanych chiringuito, białą architekturą wiejską i romantycznymi wieżami, strzegącymi wybrzeża przed najazdami piratów. Stare miasto w Ibizie, założone przez Fenicjan, romantycznych żeglarzy i kupców, jest najlepiej zachowaną renesansową twierdzą Morza Śródziemnego.
W Zimie na Majorce George Sand pisała: „Jest rzeczą pewną, i wszyscy to wiedzą, że każdy kraj ma swoje melodie, swoje skargi, swoje odgłosy, swoje tajemnicze szepty.” Zapraszam zatem do odkrycia klimatów i smaków Balearów – archipelagu marzeń.

Write a review
Dominika Zaręba MAJORKA, MINORKA, IBIZA ORAZ FORMENTERA. BALEARY - ARCHIPELAG MARZEŃ

Dominika Zaręba MAJORKA, MINORKA, IBIZA ORAZ FORMENTERA. BALEARY - ARCHIPELAG MARZEŃ


Accessories

Follow us on Facebook