Geografia i turystyka

Obniżka! MAJORKA, MINORKA, IBIZA ORAZ FORMENTERA. BALEARY - ARCHIPELAG MARZEŃ Dominika Zaręba Zobacz większe

MAJORKA, MINORKA, IBIZA ORAZ FORMENTERA. BALEARY - ARCHIPELAG MARZEŃ Dominika Zaręba

BZD

Nowy produkt

Górskie klasztory, urocze wioski, imponujące zamki i twierdze, prehistoryczne zabytki, miejsca, które inspirowały takich artystów jak Fryderyk Chopin, Joan Miró czy Antoni Gaudí, jaskinie, ostoje ptaków i podwodne skarby przyrody – to wszystko znajdziemy w tym niewielkim zakątku Morza Śródziemnego.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,41 zł.

Więcej szczegółów

22,41 zł brutto

24,90 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Majorka, Minorka, Ibiza oraz Formentera
Podtytuł Baleary - archipelag marzeń
Autor Dominika Zaręba
Wydawnictwo Bezdroża
Rok wydania 2009
Seria Przewodniki
Format 120 x 225 mm
Oprawa miękka foliowana ze skrzydełkami
Liczba stron 252
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7761-022-1

Więcej informacji

Opis z okładki
Baleary gwarantują wypoczynek na rozgrzanych słońcem plażach, a jednocześnie są gratką krajoznawczą dla miłośników kultury i przyrody. Górskie klasztory, urocze wioski, imponujące zamki i twierdze, prehistoryczne zabytki, miejsca, które inspirowały takich artystów jak Fryderyk Chopin, Joan Miró czy Antoni Gaudí, jaskinie, ostoje ptaków i podwodne skarby przyrody – to wszystko znajdziemy w tym niewielkim zakątku Morza Śródziemnego. Przygodo, przybywaj!
Przewodnik Minorka, Majorka, Ibiza oraz Formentera. Baleary – archipelag marzeń oprowadza po miasteczkach i kurortach Balearów. Zaprasza na najpiękniejsze plaże, podpowiada gdzie znaleźć nocleg, jak poruszać się po wyspach, gdzie skosztować lokalnych produktów i regionalnej kuchni, gdzie szukać tradycyjnego rzemiosła, jak trafić na kolorową fiestę i miejscowy targ. Tekst ilustrują poglądowe mapy, całości dopełnia minisłowniczek polsko-hiszpańsko-kataloński.

Wstęp
Archipelag Balearów z królującą Majorką to prawdziwy rajski zakątek, położony kilkadziesiąt kilometrów od Półwyspu Iberyjskiego. Kojarzy się z rozgrzanymi słońcem plażami, turkusowymi wodami Morza Śródziemnego, modnymi kurortami nadmorskimi, palmowymi promenadami, klimatycznymi restauracjami z wyśmienitą kuchnią i winem, klubami muzycznymi i słynnymi dyskotekami. Baleary są jednak czymś znacznie więcej niż miejscem typowych letnich wakacji. Wyspy są prawdziwą gratką krajoznawczą dla miłośników kultury, sztuki i przyrody. Malownicze górskie klasztory, urocze wioski i porty, imponujące zamki i twierdze, prehistoryczne zabytki, kolorowe fiesty, miejsca, które inspirowały takich artystów jak Fryderyk Chopin, Juliusz Verne, Joan Miró i Antoni Gaudí, jaskinie, ostoje ptaków i podwodne skarby przyrody – to wszystko znajdziemy w tym niewielkim zakątku Hiszpanii i jednocześnie Katalonii. W niezwykły sposób historia i tradycja miesza się tu ze współczesnością, a zabytki doskonale współgrają z nowoczesną sztuką wystawianą w przestrzeni publicznej – w parkach, przy placach i pasażach.
Każda wyspa ma swój niepowtarzalny klimat i specyfikę. Wizytówką Majorki, poza eksponowanym, klifowym wybrzeżem i złotymi plażami, jest Palma – stolica pełna rozmachu nazywana „małą Barceloną”, „labiryntem smaku”, „fiestą pomysłów”... Krajobraz Majorki współtworzą kręte drogi przez góry Tramuntana z zapierającymi dech widokami na morze, miasteczka interioru – pueblos z pomarańczowego piaskowca, dostojne pałace i rezydencje dawnej elity oraz targi żywności i tradycyjnego rzemiosła rozsiane po całej wyspie.
W surowy, naturalny krajobraz Minorki, nazywanej skansenem na otwartym powietrzu wkomponowały się doskonale zachowane prehistoryczne megality kultury talajockiej z epoki brązu. Na dwóch krańcach wyspy rozłożyły się arcyciekawe miasta portowe: Maó – imponująca nadmorska twierdza i kolonialna Ciutadella pełna kolorów i artystycznego ducha. Ibiza i Formentera kojarzą się z hippisami, zachodami słońca przy dźwiękach muzyki, oglądanymi na plażach w jednym z barów zwanych chiringuito, białą architekturą wiejską i romantycznymi wieżami, strzegącymi wybrzeża przed najazdami piratów. Stare miasto w Ibizie, założone przez Fenicjan, romantycznych żeglarzy i kupców, jest najlepiej zachowaną renesansową twierdzą Morza Śródziemnego.
W Zimie na Majorce George Sand pisała: „Jest rzeczą pewną, i wszyscy to wiedzą, że każdy kraj ma swoje melodie, swoje skargi, swoje odgłosy, swoje tajemnicze szepty.” Zapraszam zatem do odkrycia klimatów i smaków Balearów – archipelagu marzeń.

Napisz opinię
MAJORKA, MINORKA, IBIZA ORAZ FORMENTERA. BALEARY - ARCHIPELAG MARZEŃ Dominika Zaręba

MAJORKA, MINORKA, IBIZA ORAZ FORMENTERA. BALEARY - ARCHIPELAG MARZEŃ Dominika Zaręba


Produkty powiązane

Śledź nas na Facebooku