Psychology & Sociology

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE W PERSPEKTYWIE SOCJOLOGII RELIGII

NOM76885148

New product

Pierwsze w literaturze polskiej empiryczne opracowanie media eventu na przykładzie Światowych Dni Młodzieży, nie mające wielu odpowiedników w literaturze światowej.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

49,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w perspektywie socjologii religii
Author Ewa Stachowska
Publisher Nomos
Place of publication Kraków
Published 2019
Size B-5
Cover paperback
Number of pages 582
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-514-8
EAN/UPC 9788376885148
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

[z okładki]

„Jest to pierwsze w literaturze polskiej tego typu empiryczne opracowanie media eventu na przykładzie Światowych Dni Młodzieży, nie mające wielu odpowiedników w literaturze światowej. (…) Opracowanie „Światowe Dni Młodzieży …” wnosi wiele nowych ujęć zarówno do socjologii zachowań zbiorowych, jak i do socjologii religii. W pełni legitymizuje nową subdyscyplinę socjologiczną, a mianowicie, socjologię eventów, a zarazem stanowi pierwsze w Polsce studium empiryczne z zakresu tej dyscypliny (wcześniej badano jedynie eventy marketingowe). Może ono przyczynić się do przyspieszenia podejmowania badań nad innymi rodzajami eventów, w końcu do opracowania ogólnej teorii eventu. (…)

Autorka charakteryzuje się znaczną oryginalnością i swoistą świeżością w interpretacji osiągnięć klasyków socjologii i współczesnych socjologów religii. Autorka pracy o Światowych Dniach Młodzieży prezentuje typ solidnego badacza społecznego, który pozostaje w stałym kontakcie z literaturą światową i polską w dziedzinie, którą reprezentuje. Opublikowana książka przyczyni się z pewnością do zdynamizowania polskich badań socjologicznych nad eventami, a także do dalszego rozwoju polskiej socjologii religii”.

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Janusza Mariańskiego

Ewa Stachowska – doktor socjologii, pracownik w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Obszary zainteresowań: socjologia religii i kultury, relacje między religią a ekonomią, kulturą konsumpcyjną i mediami. Zajmuje się zmianami religijności i funkcjonowaniem organizacji religijnych w warunkach kultury konsumpcyjnej i rynku oraz marketingiem religijnym.

Autorka kilkudziesięciu artykułów z tego zakresu. Redaktorka książki Kościoły i wspólnoty chrześcijańskie w przestrzeni społecznej w Polsce i na świecie; współredaktorka publikacji: Brazil – Poland. Focus on Religion; tematycznych tomów kwartalnika „Przegląd Religioznawczy”: Religion and contemporary culture i Religion and religiosity in Polish context. Sekretarz naukowy Polskiego Towarzystwa Religioznawczego, sekretarz redakcji „Przeglądu Religioznawczego”.

Write a review
ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE W PERSPEKTYWIE SOCJOLOGII RELIGII

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE W PERSPEKTYWIE SOCJOLOGII RELIGII


Follow us on Facebook