Music & Dance

Irena Turska KRÓTKI ZARYS HISTORII TAŃCA I BALETU

PWM20548

New product

Kultowy podręcznik z zakresu historii tańca i baletu autorstwa Ireny Turskiej to jedyne tak obszerne kompendium wiedzy o tańcu na polskim rynku. To także publikacja, na której, od jej pierwszej edycji w 1962 roku, wychowały się całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.

More details

59,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Krótki zarys historii tańca i baletu
Author Irena Turska
Publisher Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Place of publication Kraków
Published 2024
Size B-5
Cover paperback
Number of pages 400
Language version Polish
No. of edition 6
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-224-0231-3
EAN/UPC 9788322402313
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Autorka zwięźle i przekrojowo przedstawia dzieje jednego z najstarszych obszarów sztuki od czasów społeczeństwa najstarszych do pierwszej połowy XX wieku. Układ chronologiczny w naturalny sposób przeplata się z zagadnieniami problemowymi, które dla wygody czytelników zaznaczone są na marginesach. Turska z pasją i znawstwem opisuje, jak taniec ewoluował, zyskiwał cechy narodowe, był kodyfikowany, a w XX wieku zaczął łączyć wszystkie tradycje i kierunki. Zdaniem autorki taniec ma moc bezpośredniego przemawiania do wszystkich jego odbiorców.

Oddajemy w ręce czytelników podręcznik wznowiony po 14 latach od jego ostatniej edycji. Jest to wydanie uzupełnione i zaktualizowane zgodnie z obecnym stanem wiedzy. Poza uwspółcześnioną szatą graficzną podręcznik został wzbogacony także o bardziej aktualne i kolorowe ilustracje. Obszerny zakres tematyczny, niezaprzeczalna wartość merytoryczna oraz ponadczasowe ujęcie sprawiają, że książka ma szansę stać się drogowskazem po dziejach tańca i baletu dla kolejnych pokoleń czytelników.

Write a review
Irena Turska KRÓTKI ZARYS HISTORII TAŃCA I BALETU

Irena Turska KRÓTKI ZARYS HISTORII TAŃCA I BALETU


Follow us on Facebook