Polish fiction

Zbigniew Wojtyś FILATELISTA

ANT-3171

Used

Stowarzyszenie Thule? Od tego wszystko się zaczęło! Tajemne nauczanie, które tam zdobyliśmy bardziej było przydatne niż dywizje SA i SS. Ludzie, którzy je założyli to prawdziwi magowie.” — Alfred Rosenberg, zeznanie na procesie norymberskim 

More details

9,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Filatelista
Author Zbigniew Wojtyś
Publisher Zysk i S-ka
Place of publication Poznań
Published 2007
Size B-5
Cover paperback with wings
Number of pages 491
Language version Polish
No. of edition 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7506-109-3
EAN/UPC 9788375061093
Book condition used book
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

"Zielone Świątki 1914 roku, miasteczko Thale u podnóża góry Brocken; miejsce zlotu czarnoksiężników i wiedźm w noc Walpurgii – Zakon Teutoński przekształca się w Sekretną Ligę Geheimbund.
17 sierpnia 1918 roku, Monachium, z bawarskiej komórki Zakonu Teutońskiego tworzy się Stowarzyszenie Thule, do którego wstępują Alfred Rosenberg i Rudolf Hess.
15 stycznia 1919 roku, Monachium, utworzenie DAP (późniejsze NSDAP).
12 września 1919 roku Adolf Hitler wstępuje do DAP".

Stowarzyszenie Thule? Od tego wszystko się zaczęło! Tajemne nauczanie, które tam zdobyliśmy bardziej było przydatne niż dywizje SA i SS. Ludzie, którzy je założyli to prawdziwi magowie.” — Alfred Rosenberg, zeznanie na procesie norymberskim

23 grudnia 2005 roku, ośnieżony poznański Stary Rynek. Olek otrzymuje od staruszki pióro feniksa. Do sklepu filatelistycznego, w którym pracuje przybywa tajemniczy gość z Niemiec. Poszukuje znaczków z ratuszami Rzeszy. Olek i jego śliczna znajoma zostają wciągnięci w wir tajemniczych zdarzeń. Co łączy okupacyjny Poznań, Gauleitera Greisera i Świątynię Vril? Czy mrocznym siłom uda się przywrócić do życia upiory nazistowskiej przeszłości i odwrócić bieg historii. Tajemniczy znaczek pocztowy z symbolami stowarzyszenia Thule… zaczyna się gra nie tylko o ich życie ale i o losy świata.
Filatelista łączy brawurowo wątki z historii nazizmu oraz okultyzmu. Odważny erotyzm, elementy fantasy, konfrontacja realizmu z archetypiczną rzeczywistością przypominają najlepsze powieści z gatunku grozy i powieści detektywistycznej.
Autor nadaje Poznaniowi mityczny wymiar i odsłania tajemnice, o których nie śmielibyśmy nawet pomyśleć".
[z informacji na okładce]Podniszczona okładka.
Wnętrze książki - stan bardzo dobry.

Write a review
Zbigniew Wojtyś FILATELISTA

Zbigniew Wojtyś FILATELISTA


Follow us on Facebook