Psychology & Sociology

Sylwia Breczko POLITYZACJA CIAŁA. MIĘDZY DYSKURSEM PUBLICZNYM A TEORIĄ SOCJOLOGICZNĄ

ANT-2914

New product

35,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Polityzacja ciała
Subtitle Między dyskursem publicznym a teorią socjologiczną
Author Sylwia Breczko
Publisher Nomos
Place of publication Kraków
Published 2013
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 314
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-161-4
EAN/UPC 9788376881614
Book condition used book
Comments Podniszczona dolna część grzbietu. Wnętrze książki - stan bardzo dobry minus.
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Książka jest interesującą próbą pokazania jak w dyskursie publicznym kulturowe znaczenia ciała są obciążone politycznymi znaczeniami, jak wyznacza się granice tego, co w cielesności jest traktowane jako prywatne, indywidualne, polityczne, niepodważalne czy polegające negocjacji. […] Sądzę, że publikacja stanie się interesującą lekturą nie tylko dla socjologów czy antropologów.
Z recenzji dr hab. Beaty Łaciak, prof. UW

Dla autorki celem badawczym jest prześledzenie zmieniających się norm i wzorów dotyczących ciała w Polsce po 1989 roku przy wykorzystaniu kategorii i narzędzi z zakresu socjologii ciała. Realizacja tego celu nie zaowocowała apologią socjologii ciała, ale wyważoną, krytyczną propozycją uprawiania tej dyscypliny […]. Podkreślmy, że ta propozycja jest zarówno ulokowana w ogólnym zapleczu nauk społecznych, jak i oparta na będącym efektem własnych badań materiale empirycznym. […] Jestem przekonana, że potencjalne grono jej odbiorców obejmuje zarówno studentów, pracowników naukowych, jak i czytelników zainteresowanych otaczającą ich i współtworzoną przez nich rzeczywistością społeczną.
Z recenzji prof. dr hab. Anny Titkow


O autorce:
Sylwia Breczko – socjolożka, absolwentka Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii pan. Publikowała między innymi w „Kulturze i Społeczeństwie” oraz w „Kulturze Współczesnej”, a także w publikacjach zbiorowych: Ucieleśnienia II (red. Joanna Bator i Anna Wieczorkiewicz), Retoryka ciała w dyskursie publicznym (red. Robert Cieślak) oraz Teatr płci (red. Małgorzata Bieńkowska-Ptasznik i Jacek Kochanowski). Od 2005 roku profesjonalnie związana z rynkiem wydawniczym.Podniszczona dolna część grzbietu.
Wnętrze książki - stan bardzo dobry minus.

Write a review
Sylwia Breczko POLITYZACJA CIAŁA. MIĘDZY DYSKURSEM PUBLICZNYM A TEORIĄ SOCJOLOGICZNĄ

Sylwia Breczko POLITYZACJA CIAŁA. MIĘDZY DYSKURSEM PUBLICZNYM A TEORIĄ SOCJOLOGICZNĄ


Follow us on Facebook