Veganism, vegetarianism, animal rights

Reduced price!

-10%

FARMAGEDON Philip Lymbery, Isabell Oakeshott View larger

FARMAGEDON Philip Lymbery, Isabell Oakeshott

VEGE-66611450

New product

Farmagedon jest wołaniem do naszego sumienia, wezwaniem do ujrzenia w hodowli przemysłowej jednej z najbardziej przerażających przyczyn marnowania żywności, cierpienia zwierząt, wymierania zagrożonych gatunków, zanieczyszczenia wód oraz rosnącej liczby chorób cywilizacyjnych.

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

More details

44,91 zł tax incl.

49,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Farmagedon
Subtitle Rzeczywisty koszt taniego mięsa
Author Philip Lymbery, Isabell Oakeshott
Translation Ryszard Oślizło
Publisher Mova
Place of publication Białystok
Published 2020
Size B-5
Cover paperback with wings
Number of pages 388
Language version Polish
No. of edition 2
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-66611-45-0
EAN/UPC 9788366611450
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

opis wydawcy:

Za wszystkim, co jemy, kryje się jakaś historia

Właśnie teraz gdzieś na świecie zabitych zostaje 4 tysiące zwierząt. W ciągu ostatnich dziesięcioleci zwierzęta hodowlane znikały z naszych łąk i pastwisk, bo rozrastający się przemysł hodowlany zamknął je w klatkach i boksach. Rocznie pochłania on dziesiątki miliardów niewinnych istot hodowanych na mięso, mleko i jaja, które codziennie zjadamy.

Przez 3 lata Philip Lymbery podróżował po świecie i przyglądał się temu, jak wygląda „od kuchni” przemysłowa hodowla zwierząt i jak wpływa ona na ludzi, zwierzęta i planetę. Lymbery odwiedza m.in. fabryki w USA, Peru, Chinach i Meksyku. Pokazuje, jak umyślnie pogarszana jest jakość jedzenia, które trafia na nasze stoły: od sztucznego przyspieszania wzrostu zwierząt, poprzez używanie ogromnych ilości środków chemicznych, antybiotyków i leków hormonalnych, po nadprodukcję zboża na paszę.

Farmagedon jest wołaniem do naszego sumienia, wezwaniem do ujrzenia w hodowli przemysłowej jednej z najbardziej przerażających przyczyn marnowania żywności, cierpienia zwierząt, wymierania zagrożonych gatunków, zanieczyszczenia wód oraz rosnącej liczby chorób cywilizacyjnych. Autor nie zostawia jednak czytelnika wyłącznie z bulwersującym obrazem przemysłu żywieniowego – pokazuje, jak w prosty sposób każdy konsument może uchronić się przed jedzeniem mięsa, jajek i mleka pozyskiwanych w tak skandaliczny sposób. Oto wstrząsający obraz produkcji jedzenia, które ląduje na naszych talerzach – obowiązkowa lektura dla wszystkich, których obchodzi, czym karmią siebie i swoich bliskich na co dzień.

Write a review
FARMAGEDON Philip Lymbery, Isabell Oakeshott

FARMAGEDON Philip Lymbery, Isabell Oakeshott


Follow us on Facebook