Geography & Tourism

WŁOCHY PÓŁNOCNE. WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO RZYMU View larger

WŁOCHY PÓŁNOCNE. WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO RZYMU

BZD

New product

49,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Włochy północne
Subtitle Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Editor Praca zbiorowa
Publisher Bezdroża
Published 2009
Publishing series Przewodniki
Size 124 x 175 mm
Cover miękka foliowana ze skrzydełkami
Number of pages 536
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7661-005-4

More info

Włochy północne – ojczyzna artystów, skarbnica zabytków, malownicza kraina rozgrzana słońcem. Trudno dociec, co w tym kraju jest bardziej godne zachwytu: przyroda z budzącymi respekt osniezonymi Alpami, delikatną zielenia wzgórz Toskanii i błękitnymi zatokami Wenecji i Genui czy ślady historii od grobowców etruskich począwszy, przez rzymskie ruiny, na średniowiecznych miastach kończąc? Chcemy pokazać, że zamiast dokonywać wyborów, lepiej po prostu chłonąć wszystkimi zmysłami piękno włoskich krajobrazów, miasteczek i metropolii, słuchać szeptu ruin, podziwiać obrazy i rzeźby, a przede wszystkim cieszyć się słońcem i życiem.

Przewodnik Włochy północne nie tylko pokazuje, co warto zobaczyć, ale też podpowiada, gdzie znaleźć nocleg, co zjeść i w jaki sposób dojechać do wybranego celu. Planowanie podróży i zwiedzanie ułatwić mają liczne mapy, a porozumienie się podczas wojaży – podręczny słowniczek polsko-włoski.

Opis przewodnika
Przewodnik podzielony jest na pięć rozdziałów. Pierwszy ma charakter zachęty do odwiedzenia Włoch północnych. Składają się na niego: mapa największych atrakcji turystycznych, opisy i schematy proponowanych przez autorki tras zwiedzania kraju oraz wykaz wydarzeń kulturalnych, których nie można przegapić spędzając urlop na „włoskim bucie”. Kolejny rozdział zawiera wskazówki związane z przygotowaniem i przebiegiem podróży oraz dostarcza informacji praktycznych na temat komunikacji, wyżywienia, miejsc noclegowych, orientacyjnych cen wybranych produktów etc., niezbędnych, by móc „znaleźć się” w miastach północnych Włoch. Rozdział III to krótka charakterystyka geograficzno-historyczna regionu i jego kultury. Natomiast rozdział IV podaje informacje na temat miejsc, które warto odwiedzić.
Kraj został podzielony na regiony odpowiadające podziałowi administracyjnemu. Każdy region posiada oddzielną mapę z oznaczeniami opisywanych miast i najważniejszych atrakcji, a także z odnośnikami do planów miast. W każdym z podrozdziałów dotyczących danego regionu opisy miast ułożono w porządku alfabetycznym. Większe lub bardziej interesujące miejscowości zaopatrzone są w plany z zaznaczonymi obiektami opisywanymi w tekście. Rozdział V to miniprzewodnik po trasach górskich północnych Włoch, zilustrowany przeglądowymi mapami opisywanych pasm.

Na końcowych stronach przewodnika znajduje się słowniczek polsko-włoski (alfabetyczny spis wyrazów polskich) i rozmówki podzielone tematycznie. Mamy nadzieję, że ułatwią one porozumiewanie się z mieszkańcami Włoch.

Książkę zamyka indeks nazw geograficznych, który pozwoli szybko dotrzeć do potrzebnych informacji.

Write a review
WŁOCHY PÓŁNOCNE. WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO RZYMU

WŁOCHY PÓŁNOCNE. WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO RZYMU


Follow us on Facebook