Geography & Tourism

Agnieszka Masternak, Agnieszka Fundowicz, Berenika Wilczyńska  WŁOCHY POŁUDNIOWE. ŚRÓDZIEMNOMORSKIE DOLCE VITA View larger

Agnieszka Masternak, Agnieszka Fundowicz, Berenika Wilczyńska WŁOCHY POŁUDNIOWE. ŚRÓDZIEMNOMORSKIE DOLCE VITA

BZD

New product

49,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Włochy południowe
Subtitle Śródziemnomorskie dolce vita
Author Agnieszka Masternak, Agnieszka Fundowicz, Berenika Wilczyńska
Publisher Bezdroża
Published 2009
Publishing series Przewodniki
Size 124 x 175 mm
Cover miękka foliowana ze skrzydełkami
Number of pages 416
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7661-004-7

More info

Włochy południowe to mozaika utkana ze skarbów przyrody i wytworów kultury ludzkiej. Znajdziemy tu widokowe szczyty górskie, cieniste wapienne wąwozy, uśpione wulkany, szmaragdowe jeziora, urwiste klify wybrzeża, kameralne plaże i egzotyczną, śródziemnomorską roślinność, a z drugiej strony wspaniałe, niezliczone zabytki, którymi szczyci się niemal każda miejscowość. Wizyta na południu Włoch daje też możliwość wzięcia udziału w niecodziennych wydarzeniach kulturalnych oraz skosztowania wyśmienitej kuchni – m.in. prawdziwej neapolitańskiej pizzy, przyrządzanych na wiele sposobów ryb i owoców morza oraz doskonałych regionalnych win.

Przewodnik Włochy południowe. Śródziemnomorskie dolce vita oprowadza po najciekawszych atrakcjach turystycznych południowej części włoskiego „buta”, dostarczając równocześnie informacji praktycznych, pozwalających „odnaleźć się” w nowym miejscu – przede wszystkim podpowiadając gdzie spać i jeść podczas podróży. Opisy najciekawszych miejscowości wzbogacone są o przejrzyste mapy, a orientację w książce ułatwiają czytelny system odsyłaczy i szczegółowy indeks. Na końcu przewodnika zamieszczono minirozmówki polsko-włoskie z najbardziej przydatnymi słowami i zwrotami.

Opis przewodnika
Przewodnik podzielony jest na cztery rozdziały. Pierwszy ma charakter zachęty do odwiedzenia Włoch południowych. Składają się na niego: mapa największych atrakcji turystycznych, opisy i schematy proponowanych przez autorki tras zwiedzania kraju oraz wykaz wydarzeń kulturalnych, których nie mopżna przegapić, spędzając urlop na włoskim bucie. Kolejny rozdział zawiera wskazówki związane z przygotowaniem i przebiegiem podróży oraz dostarcza informacji praktycznych na temat komunikacji, wyżywienia, miejsc noclegowych, orientacyjnych cen wybranych produktów etc., niezbędnych, by móc znaleźć się w miastach południowych Włoch. Rozdział III to krótka charakterystyka geograficzno-historyczna regionu i jego kultury. Natomiast rozdział IV podaje informacje na temat miejsc, które warto odwiedzić.

Kraj został podzielony na regiony odpowiadające podziałowi administracyjnemu. Każdy region posiada oddzielną mapę z oznaczeniami opisywanych miast i najważniejszych atrakcji, a także z odnośnikami do planów miast. W każdym z podrozdziałów dotyczących danego regionu opisy miast ułożono w porządku alfabetycznym. Większe lub bardziej interesujące miejscowości zaopatrzone są w plany z zaznaczonymi obiektami opisywanymi w tekście.

Na końcowych stronach przewodnika znajduje się słowniczek polsko-włoski (alfabetyczny spis wyrazów polskich) i rozmówki podzielone tematycznie. Mamy nadzieję, że ułatwią one porozumiewanie się z mieszkańcami Włoch.

Książkę zamyka indeks nazw geograficznych, który pozwoli szybko dotrzeć do potrzebnych informacji.

Write a review
Agnieszka Masternak, Agnieszka Fundowicz, Berenika Wilczyńska  WŁOCHY POŁUDNIOWE. ŚRÓDZIEMNOMORSKIE DOLCE VITA

Agnieszka Masternak, Agnieszka Fundowicz, Berenika Wilczyńska WŁOCHY POŁUDNIOWE. ŚRÓDZIEMNOMORSKIE DOLCE VITA


Follow us on Facebook