Geography & Tourism

Reduced price! Artur Grossman KRYM ODESSA KIJÓW I LWÓW View larger

Artur Grossman KRYM ODESSA KIJÓW I LWÓW

BZD

New product

1 Item

Warning: Last items in stock!

22,41 zł tax incl.

24,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Krym, Odessa, Kijów i Lwów
Subtitle Plaże. Skalne miasta. Kuchnia orientalna
Author Artur Grossman
Publisher Bezdroża
Published 2009
Publishing series Przewodniki
Size 120 x 225 mm
Cover miękka foliowana ze skrzydełkami
Number of pages 252
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7661-020-7

More info

Krym – atrakcyjny ukraiński półwysep położony nad Morzem Czarnym. Mozaika krajobrazów i kultur. Powodów, dla których warto go odwiedzić, jest wiele: ciepłe morze, malownicze skaliste zatoki, piękne widoki... Południe regionu zajmują ciekawe góry pełne skał o fantastycznych kształtach, jaskiń z krystalicznymi jeziorami, wodospadów i wąwozów. Na miłośników kultury Wschodu czekają skalne domostwa Karaimów, tatarskie pałace i kurhany, jak również twierdze i zamki, strzegące brzegów półwyspu.

Zobacz:fragment przewodnika w formacie pdf

Przewodnik Krym oraz Odessa, Kijów, Lwów prezentuje wszystkie atrakcje regionu – od najciekawszych miast po tereny górskie. Zaplanowanie wyprawy ułatwią szczegółowe opisy historyczno-krajoznawcze, trasy i mapy, a informacje praktyczne pozwolą sprawnie korzystać z miejscowej infrastruktury. Skrótowe przedstawienie trzech innych, atrakcyjnych miast Ukrainy zachęci do poznawania bogatej kultury naszego wschodniego Sąsiada już w drodze na półwysep.

Opis przewodnika

Krym, zwłaszcza w sezonie letnim, przyciąga wielu turystów. Zachęca klimat tego regionu oraz fascynuje różnorodność krajobrazów – tuż nad pięknym morzem wznoszą się potężne góry, a w głębi półwyspu falują stepy, o których z takim zachwytem pisał kiedyś nasz narodowy wieszcz. Pasjonaci kultury i historii znajdą na Krymie sporo ciekawych miejsc, które odzwierciedlają wielokulturowość i długą historię tego regionu. Karaimskie kenesy, prawosławne sobory i chramy, ormiańskie cerkwie, a także ruiny i pozostałości z czasów greckich oraz rzymskich wypełniają miasta regionu. Wiele miast to znane w całej Europie uzdrowiska, w których znajdują się lecznicze błota i zdrowe wody mineralne.

Jest to również raj dla wielbicieli morskich kąpieli. Osiągające w lecie temperaturę od 22 do 25°C Morze Czarne jest tutaj bardzo czyste, a liczne piaszczyste plaże zapraszają do słodkiego leniuchowania. Popularne wśród turystów są rejsy statkami do najciekawszych zakątków wybrzeża, podczas których można zobaczyć wybrzeże z innej perspektywy i zanurzyć się w wodzie na otwartym morzu. Punktem obowiązkowym w czasie wycieczki na półwysep są Góry Krymskie. Ci, którzy lubią wędrować, znajdą łatwe do pokonania i ciekawe trasy w rejonie „skalnych miast”, Wielkiego Kanionu oraz masywów Czatyrdahu i Demerdży. Atrakcji jest wiele – skały o fantastycznych kształtach, jaskinie wypełnione przeróżnymi naciekami, krystalicznymi jeziorami i bajecznymi salami, wykute w skałach chramy i pomieszczenia mieszkalne oraz wysokie wodospady.
Mamy nadzieję, że wyprawa na Krym z naszym przewodnikiem okaże się dla Państwa fantastyczną i długo wspominaną przygodą.

Write a review
Artur Grossman KRYM ODESSA KIJÓW I LWÓW

Artur Grossman KRYM ODESSA KIJÓW I LWÓW


Follow us on Facebook