Ethnology, Anthropology & Civilization

Reduced price!

-8%

Łukasz Krzyżowski MIĘDZY GMINĄ RADGOSZCZ A RESZTĄ EUROPY. KU ANTROPOLOGII TRANSMIGRACJI View larger

Łukasz Krzyżowski MIĘDZY GMINĄ RADGOSZCZ A RESZTĄ EUROPY. KU ANTROPOLOGII TRANSMIGRACJI

NOM60490808

New product

25,76 zł tax incl.

28,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Między gminą Radgoszcz a resztą Europy
Subtitle Ku antropologii transmigracji
Author Łukasz Krzyżowski
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Place of publication Kraków
Published 2009
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 176
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-80-8
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Autor podjął bardzo interesujący wątek transmigracji na przykładzie gminy Radgoszcz. (...) Sięgnął do różnorodnych metod i technik badawczych, od analizy historycznych źródeł poczynając, poprzez wywiady grupowe, indywidualne, na obserwacji uczestniczącej kończąc. Dało to pełny obraz badanej „społeczności" poszerzony o niezwykle bogaty kontekst historyczny. Muszę przyznać, że szczególnie cenna w omawianej pracy jest właśnie „szerokość" spojrzenia.
[Z recenzji prof. Anny Siwik]

Studium dotyczy znamiennych, zasługujących na podjęcie zagadnień. Przywołuje ono raz jeszcze równie ważną społecznie, co skłaniającą do poszukiwań badawczych oraz interpretacyjnych problematykę migracji jako zjawiska zasadniczo wpływającego na ludzkie losy, indywidualne i zbiorowe. Łukasz Krzyżowski podjął się badań empirycznych w całkowicie usprawiedliwionym, dobrze dobranym miejscu Małopolski oraz jednocześnie rozwinął sobie właściwy i mogący wzbudzić zainteresowanie aparat konceptualno-teoretyczny. Chwalę go za zrealizowane pożyteczne i w rezultacie udane przedsięwzięcie.
[Z recenzji prof. Krzysztofa Frysztackiego]

Łukasz Krzyżowski - asystent w Katedrze Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoje zainteresowania naukowe skupia głównie wokół socjologii migracji, socjologii społeczności lokalnych i jakościowych metod badawczych. Autor publikacji dotyczących społeczności romskich w Polsce. W 2008 roku, nakładem wydawnictwa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, ukazała się jego książka Liderki romskie w obliczu tradycji grupowej.

Write a review
Łukasz Krzyżowski MIĘDZY GMINĄ RADGOSZCZ A RESZTĄ EUROPY. KU ANTROPOLOGII TRANSMIGRACJI

Łukasz Krzyżowski MIĘDZY GMINĄ RADGOSZCZ A RESZTĄ EUROPY. KU ANTROPOLOGII TRANSMIGRACJI


Follow us on Facebook