Politics & Economics

Maria Nawojczyk PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. O TRUDNOŚCIACH W APLIKACJI TEORII View larger

Maria Nawojczyk PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. O TRUDNOŚCIACH W APLIKACJI TEORII

NOM

New product

1 Item

Warning: Last items in stock!

42,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Przedsiębiorczość. O trudnościach w aplikacji teorii
Author Maria Nawojczyk
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2009
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 255
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-99-0

More info

Zamierzenie autorki jest bardzo ambitne. Oddaje je bardzo czytelna struktura książki. W pierwszych dwóch rozdziałach ukazana została istota przedsiębiorczości gospodarczej oraz miejsce tej problematyki w naukach społecznych. W następnych – to szerokie pole problemowe jest wyraźnie zawężone i aplikowane do ukazania specyfiki kształtującej się przedsiębiorczości w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, głównie zaś we współczesnej Polsce. [...] Wyniki przeprowadzonych przez autorkę badań empirycznych wyraźnie osadzone są też w konkretnej społecznej przestrzeni, jaką jest nasza rodzima rzeczywistość, a także w konkretnym czasie historycznym – w latach ustrojowej transformacji.
[Z recenzji prof. dra hab. Ryszarda Borowicza]

Należy pochwalić śmiałą koncepcję tego wydawniczego przedsięwzięcia. Polega ona na dokonaniu przeglądu bardzo obfitej i bogatej, głównie zagranicznej, literatury przedmiotu oraz zarysowaniu o charakterze badawczym obrazu polskiej mikroprzedsiębiorczości transformującej się gospodarki. [...] Jest to imponujący ciąg dowodów na erudycyjne opanowanie starej i nowoczesnej myśli ekonomicznej oraz tego nurtu w socjologii, który stanowi socjologię gospodarki, w książce nazwaną przez autorkę socjologią ekonomiczną.
[Z recenzji prof. dra hab. Kazimierza Doktóra]

Maria Nawojczyk, doktor socjologii, pracownik Wydziału Humanistycznego AGH w Krakowie. Jej zainteresowania obejmują zagadnienia z zakresu socjologii ekonomicznej, socjologii pracy i zarządzania, zarządzania międzykulturowego, metodologii, statystyki oraz metod ilościowych w socjologii. W latach 1996-2001 przewodnicząca Oddziału Toruńskiego PTS.

Write a review
Maria Nawojczyk PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. O TRUDNOŚCIACH W APLIKACJI TEORII

Maria Nawojczyk PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. O TRUDNOŚCIACH W APLIKACJI TEORII


Follow us on Facebook