History & Archaeology

Łukasz Piotr Wojakowski PAŃSTWO I ZMIANA SPOŁECZNA W KONCEPCJACH AMERYKAŃSKIEJ SOCJOLOGII HISTORYCZNEJ View larger

Łukasz Piotr Wojakowski PAŃSTWO I ZMIANA SPOŁECZNA W KONCEPCJACH AMERYKAŃSKIEJ SOCJOLOGII HISTORYCZNEJ

NOM7688518

New product

10 Items

38,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Państwo i zmiana społeczna w koncepcjach amerykańskiej socjologii historycznej
Author Łukasz Piotr Wojakowski
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 275
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-93-7688-51-8
EAN/UPC 978937688518

More info

Publikacja ta powinna stać się obowiązkową lekturą na studiach historycznych, gdzie nie przedstawia się ani autorów, których twórczość jest analizowana w książce, ani reprezentowanego przez nich podejścia do socjologii. […] Praca dostarcza użytecznego i kompetentnego przeglądu twórczości wybitnych socjologów historycznych. W ten sposób jest ona, niezależnie od intencji autora, ważną pozycją z historii myśli socjologicznej. Dostarcza też przeglądu problematyki, jaka wchodzi w orbitę socjologii historycznej.
Z recenzji prof. dra hab. Marcina Kuli

Socjologia historyczna to ważna i żywo rozwijająca się subdyscyplina socjologii. [...] W Polsce jest jeszcze słabo reprezentowana w środowisku socjologicznym, a nieco tylko mocniej wśród historyków. Już z tego powodu książka Łukasza Wojakowskiego wypełnia istotny brak na naszym rynku wydawniczym. [...] Nie jest jednak po prostu relacją o nowej dyscyplinie, ani podręcznikiem socjologii historycznej. Autor wybiera bowiem bardzo interesujący, aktualny i oryginalny klucz do swoich rozważań. Skupia się mianowicie na tym jak w perspektywie socjologii historycznej ujmowana jest instytucja państwa, jego geneza oraz społeczne funkcje.
Z recenzji prof. dra hab. Piotra Sztompki


O autorze

Łukasz Piotr Wojakowski, ur. 1966, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie socjologii, studiował socjologię i historię na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Szkole Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie, publikował m.in. w czasopismach: „Kultura i Społeczeństwo”, „Polish Sociological Review”, „Historyka. Studia Metodologiczne” i „Acta Poloniae Historica”, zajmuje się problematyką związków teorii socjologicznej z dziedziną nauk historycznych i historią historiografii.


ISBN 978-93-7688-51-8
EAN 978937688518

Write a review
Łukasz Piotr Wojakowski PAŃSTWO I ZMIANA SPOŁECZNA W KONCEPCJACH AMERYKAŃSKIEJ SOCJOLOGII HISTORYCZNEJ

Łukasz Piotr Wojakowski PAŃSTWO I ZMIANA SPOŁECZNA W KONCEPCJACH AMERYKAŃSKIEJ SOCJOLOGII HISTORYCZNEJ


Follow us on Facebook