Psychology & Sociology

Reduced price! NIE TYLKO INTERNET. NOWE MEDIA, PRZYRODA I TECHNOLOGIE SPOŁECZNE A PRAKTYKI KULTUROWE red. Janusz Mucha View larger

NIE TYLKO INTERNET. NOWE MEDIA, PRZYRODA I TECHNOLOGIE SPOŁECZNE A PRAKTYKI KULTUROWE red. Janusz Mucha

NOM

New product

1 Item

Warning: Last items in stock!

49,50 zł tax incl.

55,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Nie tylko Internet. Nowe media, przyroda i \"technologie społeczne\"" a praktyki kulturowe
Editor Janusz Mucha
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2010
Size B-5
Cover paperback
Number of pages 485
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-029-7
EAN/UPC 9788376880297

More info

Związki między strukturą społeczną (jakkolwiek rozumianą), kulturą symboliczną i techniką pozostają od bardzo dawna przedmiotem systematycznych analiz. Bardzo zróżnicowane (socjologiczne, antropologiczne, kulturoznawcze, ale i związane z innymi dyscyplinami) zainteresowania studiowaniem cywilizacji technicznej i rozwoju naukowo-technicznego rozpoczęły się w Polsce dość dawno. Przejawem owych zainteresowań są dzisiaj studia nad strukturalnymi i kulturowymi aspektami technologii internetowych i nowych mediów.

W naszej książce poświęcamy tym zagadnieniom wiele uwagi. Zajmujemy się w niej m.in.: wpływem globalnej Sieci na integrację społeczną, na codzienny język, na muzykę, czy na powstające nowe formy przemocy. Analizujemy nowe formy społeczności (tzw. wirtualnych), nowe sposoby aktywności publicznej, jak na przykład dziennikarstwo internetowe czy blogi. Inny, bardzo poważnie z poprzednim spokrewniony, tak ważny w ostatniej dekadzie w Polsce, obszar analizy to badania nad społeczeństwem informacyjnym i społeczeństwem wiedzy. Pokazujemy związki nowych technologii z makroprocesami gospodarczymi, z wywoływanymi przez nie przemianami w organizacji wielkich firm, z życiem politycznym. Zajmujemy się też zagadnieniem relacji między przyrodą a kulturą, jak również między wiedzą humanistyczną (naukami społecznymi) a naukami ścisłymi i technicznymi. Czytelnik znajdzie również tutaj przykłady badań nad technologiami społecznymi (głównie politycznymi) oraz nad współczesną technokracją.

ISBN 9788376880297

Write a review
NIE TYLKO INTERNET. NOWE MEDIA, PRZYRODA I TECHNOLOGIE SPOŁECZNE A PRAKTYKI KULTUROWE red. Janusz Mucha

NIE TYLKO INTERNET. NOWE MEDIA, PRZYRODA I TECHNOLOGIE SPOŁECZNE A PRAKTYKI KULTUROWE red. Janusz Mucha


Follow us on Facebook