Philosophy, Religion & Religious Studies

Ireneusz Jeziorski OD OBCOŚCI DO SYMULAKRUM View larger

Ireneusz Jeziorski OD OBCOŚCI DO SYMULAKRUM

NOM60490747

New product

1 Item

Warning: Last items in stock!

44,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Od obcości do symulakrum
Subtitle Obraz Żyda w Polsce w XX wieku. Antropologiczne studium przypadku
Author Ireneusz Jeziorski
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Place of publication Kraków
Published 2009
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 439
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-74-7
EAN/UPC 9788360490747
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Ireneusz Jeziorski – doktor socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie adiunkt w Katedrze Socjologii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół współczesnych teorii antropologicznych, szczególnie problemów związanych z genezą konfliktów etnicznych (obcością), teorii kultury oraz zagadnień z socjologii moralności i socjologii fenomenologicznej, socjolingwistyki i filozofii analitycznej. Redaktor naczelny półrocznika regionalnego „Gronie. Historia – Kultura - Sztuka”, wiceprezes Towarzystwa Naukowego Żywieckiego.

Tytuł dzieła mówi, że dotyczy ono wizerunku Żyda [...] w Polsce. Nie jest to jednak cała prawda, gdyż autor potraktował kwestię obrazu Żydów znacznie szerzej, w kontekście rozwoju zachodniej cywilizacji, począwszy od starożytności. Interesujące go problemy ujął w ramy pojęciowe i teoretyczne, które same w sobie mogłyby być tematem odrębnej książki. Z przyjemnością stwierdzam, że książka stanowi jedno z najlepszych opracowań tej złożonej problematyki, nie tylko w literaturze polskiej. Książkę Ireneusza Jeziorskiego uważam za wybitny wkład do nauk społecznych.
[Z recenzji prof. dra hab. Zdzisława Macha]

Pisarstwo Ireneusza Jeziorskiego zdradza wrażliwość, inteligencję i ruchliwość myślową, odchodzenie od stereotypowego ujmowania tematów. Książka pobudza do myślenia, dalszej refleksji, wskazuje nowe ścieżki analizy. Ton polemiczny sprawia, że z każdym nieomal akapitem chciałoby się dyskutować, pogłębiać postawioną tezę, dociekać jej niuansów. Bardzo wysoko cenię u Jeziorskiego samodzielność myślenia i kreatywność obecną w jego eklektyzmie teoretycznym. Autorowi nieobca jest skłonność do zaskakujących skojarzeń, szokujących metafor i szukania inspiracji w najrozmaitszych typach literatury.
[Z recenzji prof. dr hab. Ewy Nowickiej]

Write a review
Ireneusz Jeziorski OD OBCOŚCI DO SYMULAKRUM

Ireneusz Jeziorski OD OBCOŚCI DO SYMULAKRUM


Follow us on Facebook