Philosophy, Religion & Religious Studies

Wojciech Pawnik KAPITALIZM W EUROPIE: CZYLI RAZ JESZCZE O SILE SPRAWCZEJ RELIGII View larger

Wojciech Pawnik KAPITALIZM W EUROPIE: CZYLI RAZ JESZCZE O SILE SPRAWCZEJ RELIGII

NOM

New product

28,35 zł tax incl.

Data sheet

Title Kapitalizm w Europie
Subtitle Czyli raz jeszcze o sile sprawczej religii
Author Wojciech Pawnik
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2008
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 176
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-65-5

More info

Wojciech Pawnik doktor socjologii, absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracownik Wydziału Zarządzania AGH. Jego zainteresowania obejmują zagadnienia socjologii ekonomii, socjologii religii oraz socjologii organizacji. Od roku 1989 aktywny członek Oddziału Krakowskiego PTS. Członek Rady Naukowej „Przeglądu Socjologii Jakościowej". Autor ponad dwudziestu publikacji naukowych. W wolnych chwilach tropi ślady ciągłości tradycji kulturowej i samotnie przemierza leśne oraz górskie szlaki.

W pracy podjęto problemy dyskutowane wielokrotnie w poważnej literaturze naukowej. Związki między rozwojem kapitalizmu i dziedzictwem etyki protestanckiej podejmowane były, wśród wielu innych, jeszcze przez Maxa Webera. Dlatego, między innymi, nie jest rzeczą łatwą przedstawić w tej długiej i wielowątkowej debacie nowe wątki i argumenty. Praca W. Pawnika jest w znacznym zakresie nawiązaniem do tej wieloaspektowej debaty. [...] Wpisuje się w istotne dyskusje nad kierunkami przemian współczesnych społeczeństw i nad czynnikami sprawczymi tych przemian.
[z recenzji prof. Grzegorza Babińskiego]

Wartości tej książki upatruję w kilku aspektach: w odniesieniach jej Autora do bogatej wiedzy historycznej dotyczącej relacji między religią i ekonomią; w gruntownych analizach interdyscyplinarnych tych zależności; w przejrzystych założeniach metodologicznych badań Autora i samej jego publikacji. Dodatkowo książka ta ma ważny walor dydaktyczny, będzie więc potrzebna studentom wielu dyscyplin humanistycznych i ekonomicznych, jak i religioznawczych, w tym również teologom.
[z recenzji prof. Józefa Baniaka]

Write a review
Wojciech Pawnik KAPITALIZM W EUROPIE: CZYLI RAZ JESZCZE O SILE SPRAWCZEJ RELIGII

Wojciech Pawnik KAPITALIZM W EUROPIE: CZYLI RAZ JESZCZE O SILE SPRAWCZEJ RELIGII


Follow us on Facebook