Ethnology, Anthropology & Civilization

Reduced price! Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO View larger

Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO

NOM

New product

35,10 zł tax incl.

39,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Ronalda Ingleharta teoria rozwoju ludzkiego
Author Paweł Zdziech
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2010
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 283
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-018-1
EAN/UPC 9788376880181

More info

Paweł Zdziech stawia sobie zadanie rekonstrukcji, interpretacji i krytycznej analizy prac wybitnego politologa amerykańskiego Ronalda Ingleharta. Autor książki odkrywa tworzenie swoistej, całościowej i spójnej teorii rozwoju ludzkiego, opartej na niezwykle obszernym materiale badań empirycznych. Dodatkowym argumentem za celowością wyboru tematyki książki jest stosunkowo niewielki zasięg znajomości całokształtu prac Ronalda Ingleharta w Polsce, mimo znaczącego wpływu jego tez na kierunek międzynarodowych programów badawczych, realizowanych także w naszym kraju. Jestem przekonana, że praca Pawła Zdziecha wnosi wartościowy wkład zarówno do historii, jak i socjologii współczesnej myśli społecznej. Będzie stanowiła cenną pomoc dydaktyczną dla studiujących socjologię, politologię i inne kierunki nauk społecznych.
Z recenzji prof. dr hab. Aleksandry Jasińskiej-Kani

Praca jest bardzo dobrą prezentacją stanowiska teoretycznego amerykańskiego politologa Ronalda Ingleharta. Pisma tego myśliciela poddane zostały krytycznej analizie zmierzającej do odkrycia w nich spójnej teorii rozwoju ludzkiego. Autor z dużym znawstwem przedstawia założenia metodologiczne i rezultaty badań nad wartościami materialistycznymi i postmaterialistycznymi. Praca jest niewątpliwie samodzielnym i bardzo ciekawym przedstawieniem poglądów wpływowego badacza współczesnych społeczeństw.
Z recenzji dra hab. Arkadiusza Jabłońskiego

Paweł Zdziech (ur. 1981) jest doktorem socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jego zainteresowania naukowe dotyczą przemiany kulturowej, zwłaszcza przemiany wartości oraz różnic międzykulturowych w obszarze wartości, a także nierówności i dystansów społecznych. Mieszka w Warszawie, zawodowo zajmuje się rekrutacją oraz doradztwem personalnym.

Write a review
Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO

Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO


Follow us on Facebook