Ethnology, Anthropology & Civilization

Reduced price! Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO View larger

Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO

NOM

New product

1 Item

Warning: Last items in stock!

35,10 zł tax incl.

39,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Ronalda Ingleharta teoria rozwoju ludzkiego
Author Paweł Zdziech
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2010
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 283
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-018-1
EAN/UPC 9788376880181

More info

Paweł Zdziech stawia sobie zadanie rekonstrukcji, interpretacji i krytycznej analizy prac wybitnego politologa amerykańskiego Ronalda Ingleharta. Autor książki odkrywa tworzenie swoistej, całościowej i spójnej teorii rozwoju ludzkiego, opartej na niezwykle obszernym materiale badań empirycznych. Dodatkowym argumentem za celowością wyboru tematyki książki jest stosunkowo niewielki zasięg znajomości całokształtu prac Ronalda Ingleharta w Polsce, mimo znaczącego wpływu jego tez na kierunek międzynarodowych programów badawczych, realizowanych także w naszym kraju. Jestem przekonana, że praca Pawła Zdziecha wnosi wartościowy wkład zarówno do historii, jak i socjologii współczesnej myśli społecznej. Będzie stanowiła cenną pomoc dydaktyczną dla studiujących socjologię, politologię i inne kierunki nauk społecznych.
Z recenzji prof. dr hab. Aleksandry Jasińskiej-Kani

Praca jest bardzo dobrą prezentacją stanowiska teoretycznego amerykańskiego politologa Ronalda Ingleharta. Pisma tego myśliciela poddane zostały krytycznej analizie zmierzającej do odkrycia w nich spójnej teorii rozwoju ludzkiego. Autor z dużym znawstwem przedstawia założenia metodologiczne i rezultaty badań nad wartościami materialistycznymi i postmaterialistycznymi. Praca jest niewątpliwie samodzielnym i bardzo ciekawym przedstawieniem poglądów wpływowego badacza współczesnych społeczeństw.
Z recenzji dra hab. Arkadiusza Jabłońskiego

Paweł Zdziech (ur. 1981) jest doktorem socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jego zainteresowania naukowe dotyczą przemiany kulturowej, zwłaszcza przemiany wartości oraz różnic międzykulturowych w obszarze wartości, a także nierówności i dystansów społecznych. Mieszka w Warszawie, zawodowo zajmuje się rekrutacją oraz doradztwem personalnym.

Write a review
Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO

Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO


Follow us on Facebook