Culture, Art & Heritage

TADEUSZ KOŚCIUSZKO-ARTYSTA. ALBUM View larger

TADEUSZ KOŚCIUSZKO-ARTYSTA. ALBUM

PWM12117

New product

Album zatytułowany Tadeusz Kościuszko – Artysta to wyjątkowa publikacja, powstała z okazji 200. rocznicy śmierci bohatera. Zaprezentowana została po raz pierwszy na uroczystym koncercie w Pałacu Prezydenckim, zorganizowanym wspólnie z Kancelarią Prezydenta RP w ramach obchodów Roku Tadeusza Kościuszki.

More details

69,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Tadeusz Kościuszko – Artysta
Subtitle Album
Publisher PWM/DMP
Place of publication Kraków
Published 2018
Size N-4
Cover hardcover
Number of pages 64+26+80
Language version Polish-English
No. of edition 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-224-5070-3
EAN/UPC 9788322450703
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Na całość publikacji składają się trzy komponenty. Pierwszy stanowi bogato ilustrowana książka, zawierająca popularnonaukowe eseje historyka sztuki – dra Pawła Ignaczaka oraz muzykologa – Adama T. Kukli, redaktora prowadzącego i autora koncepcji albumu.

 

Dopełnieniem obu tekstów jest drugi i trzeci element, czyli dwanaście reprodukcji dzieł rysunkowych Kościuszki oraz zeszyt nutowy. Znajdziemy w nim dwa polonezy i walca, których autorstwo przypisuje się samemu bohaterowi oraz z nim powiązane utwory innych twórców: Marsz triumfalny Józefa Elsnera, Kaprys i wariacje op. 10 Franciszka Lessla oraz Pomnik Tadeusza Kościuszki ułożony w muzyce i ofiarowany Kazimierza Nowakiewicza. Wszystkie dzieła przeznaczone są na fortepian.

Write a review
TADEUSZ KOŚCIUSZKO-ARTYSTA. ALBUM

TADEUSZ KOŚCIUSZKO-ARTYSTA. ALBUM


Follow us on Facebook