Philosophy, Religion & Religious Studies

Wacław Branicki TOŻSAMOŚĆ A WIRTUALNOŚĆ View larger

Wacław Branicki TOŻSAMOŚĆ A WIRTUALNOŚĆ

NOM

New product

39,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Tożsamość a wirtualność
Author Wacław Branicki
Publisher Zakład Wydawniczy NOMOS
Published 2009
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 246
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83- 7688-003-7

More info

Wacław Branicki, doktor filozofii (Uniwersytet Jagielloński), absolwent pedagogiki (Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum). Pracownik naukowy w Katedrze Filozofii i Kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół zastosowania analizy filozoficznej do badania zjawisk medialnych oraz ich interpretacji w perspektywie teorii wychowania..

''Co jest tedy gwarantem tożsamości człowieka, który jest raz zanurzony w ową niską realność, innym razem zaś w efektowną, acz nierzeczywistą wirtualność? Tożsamość osobową […] sytuuje Autor poza strukturą swoistej gry w światach przedstawionych, zdając sobie jasno sprawę, iż dalece niewystarczająca jest świadomościowa, ciągła narracja z sobą samym w roli głównej, aby po pierwsze, utrzymać podmiot w pewności, iż jest on tym samym, którym był przedwczoraj, wczoraj i dzisiaj przed chwilą i którym stanie się jutro i pojutrze, po drugie – by związać siebie w ontyczną, monadyczną jedność, pomimo mnogości ról odgrywanych przed innymi i przed samym sobą''.
[Z recenzji prof. dra hab. Józefa Lipca]

„Książkę W. Branickiego wyróżnia umiejętne wykorzystanie znajomości klasycznej filozofii i jej narzędzi do analizy nadzwyczaj skomplikowanego zjawiska, na naszych oczach się rodzącego i kształtującego, odgrywającego istotną rolę w życiu współczesnego człowieka, którego konsekwencji dziś jeszcze nie można przewidzieć. Tym bardziej więc cenne i poniekąd unikatowe są zaprezentowane w omawianej książce badania nad tym wciąż zadziwiającym światem wirtualności”.
[Z recenzji dr hab. Czesławy Piecuch]

Write a review
Wacław Branicki TOŻSAMOŚĆ A WIRTUALNOŚĆ

Wacław Branicki TOŻSAMOŚĆ A WIRTUALNOŚĆ


Follow us on Facebook